Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Tréninkový bicí kit Tama TTK5S

Značka Tama vyslala do celosvětové distribuce nový typ bicího setu True Touch Training kit TTK5S, který podle slov výrobce představuje revoluci v segmentu kompaktních souprav určených pro cvičení. V daném případě se ovšem nejedná o další evoluci elektrických modelů, k nimž je nutné použít digitální modul, ale o sadu s unikátní koncepcí, která v domácích či zkušebnových podmínkách nevyžaduje pro svůj provoz a potažmo zdokonalení technických dovedností hráče ani žádný ozvučný systém.

Získání co největšího užitku z každodenního cvičení vyžaduje cvičební soupravu, která bubeníkům umožní rozvíjet více prvků, než jen motorickou nezávislost a rytmickou přesnost. Neméně důležité jsou detailní, rychle zprostředkované zvukové informace a dynamické nuance, které se tak dobře projevují u tradičních akustických setů. Aby mohli hráči usilovat o patřičný hudební výraz, potřebují tréninkovou sadu s nadstandardní expresivitou, čehož si je japonská značka s mnohaletou zkušeností velmi dobře vědoma.

Tama TTK5S nabízí při decentní hlasitosti realistický akustický projev, citlivou dynamickou odezvu a herní feeling téměř shodný s klasickými bicími, což dosud nebylo u běžných cvičných souprav možné. Kit tak může potenciálně manifestovat osobní hudební výraz bubeníka – jeho přímou reakci na zvukovou složku a plynulý proces od mentální volby k fyzickému provedení.

To je možné díky speciálně vyvinutým vícevrstvým padům, jejichž pružná a odolná struktura zajišťuje správnou tenzi s charakterem napodobujícím chování blán tradičních bubnů. Snare, tom i basový buben mají každý svou vlastní jedinečnou konstrukci – výsledkem je mimo zmíněných vlastností také přirozeně působící odskok paličky a čitelná reakce na různé způsoby hry ve všech úhlech úderu.

Pětimístnou sestavu tvoří šestipalcový basový pad, desetipalcový snare TT AAD, dva tomy o průměrech 8 a 8.5 palců s montážními svorkami, devítipalcový floor tom se svorkou, ramenem a L-tyčí a stojan sloužící k uchycení trojice tomů, jenž je vybaven nohami Space Save Tripod Legs, poskytujícími stabilní základnu a zároveň šetřícími místo, takže soupravu lze postavit i v menší místnosti.

Snare pad, využívající technologii AAD (Accuracy Articulation Dynamics), je osazen laditelnou dvouvrstvou síťkou a stejně jako u konvenčního bubínku zde najdeme vyvýšený ráfek pro techniku rimshot. Tomy mají dvouvrstvé pady z pěnové gumy s trochu měkčí odezvou bez přílišné pružnosti, a pryskyřicová skořepina funguje jako akustická komora.

Basový pad je vyroben z několika vrstev pěnového materiálu, což společně se vzduchových otvory na zadní straně korpusu, umožňujícími rozptýlení vzduchu při úderu beateru, přináší pevnou a přesnou reakci doplněnou mírně otevřeným tónem. Při použití širokého dvoubodového stojanu je výškově nastavitelný basový pad dostatečně stabilní a lze ho kombinovat s prakticky jakýmkoliv single či double pedálem. Výšku padu lze rychle nastavit, čímž získáte flexibilitu polohy odpovídající vašim preferovaným pedálům.

Oficiální cena cvičebního bicího setu Tama TTK5S True Touch Training kit se pohybuje okolo hranice 600 dolarů. K dostání je i čtyřmístné provedení TTK4S bez 8“ tomu, které vyjde na cca 500 dolarů, nebo jednoduchá sada TTK2S (basový pad + snare). Samostatně je možno pořídit také jednotlivé bubny a komponenty.

Tagy tama Tama TTK5S True Touch Training kit

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY