Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 14.12.2018 - 00:01

Tech 21 Fly Rig PL1: multiefekt podle receptu Rammstein

Po několika verzích multiefektu Fly Rig, včetně signatur famózního Richieho Kotzena nebo basisty Duga Pinnicka, přišla newyorská firma Tech 21 s novým modelem Fly Rig PL1, který šéfkonstruktér a majitel značky Andrew Barta ušil na míru kytaristovi německých Rammstein Paulu Landersovi.

Spínač Wasser na pravé straně hlavního panelu slouží k aktivaci čistého kanálu inspirovaného zvukem aparátů Roland Jazz Chorus, které Landers často využívá ve studiu a k této sekci jsou přiřazeny dvoupásmové aktivní korekce, level, ovladač kompresoru a tlačítko Bite pro posílení vyšších středů (presence).

Zkreslený kanál s footswitchem Feuer je založen na obvodu efektu SansAmp GT2, jenž společně s rackovým preampem Tech 21 PSA-1 tvoří základ Landersova high-gainového soundu. Jednotka San Amp je osazena aktivními třípásmovými korekcemi, levelem, drivem a spínačem pro změnu charakteru středových pásem.

Za SansAmpem je zařazen duální Boost s funkcí Punch a rozsahem +6 / - 10 dB, následovaný efektovým blokem s vibratem nebo delayem (level, repeat, time) vycházejícím ze známého efektu MXR Carbon Copy. Ovladač Ambiance doplněný switchem Size (mody standard/closed mic) nabízí plynulé nastavení emulovaného výstupu.

Chromatická ladička a tap tempo pro modulaci či dozvuk sdílejí footswitch Tap/Tuner, jackový výstup lze optimalizovat pro sluchátka a k symetrickému XLR výstupu umístěném na levém boku je přiřazeno odepínání uzemnění. Speciální nášlapné spínače mají tichý chod, napájení obstarává univerzální (100-240V) 9V adapter a šasi je celokovové. Cena Landersova modelu Tech 21 Fly Rig PL1 by se měla pohybovat okolo 400 eur včetně napaječe.

Tagy Tech 21 Tech 21 Fly Rig PL1
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY