Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Tech 21 Fly Rig PL1: multiefekt podle receptu Rammstein

Po několika verzích multiefektu Fly Rig, včetně signatur famózního Richieho Kotzena nebo basisty Duga Pinnicka, přišla newyorská firma Tech 21 s novým modelem Fly Rig PL1, který šéfkonstruktér a majitel značky Andrew Barta ušil na míru kytaristovi německých Rammstein Paulu Landersovi.

Spínač Wasser na pravé straně hlavního panelu slouží k aktivaci čistého kanálu inspirovaného zvukem aparátů Roland Jazz Chorus, které Landers často využívá ve studiu a k této sekci jsou přiřazeny dvoupásmové aktivní korekce, level, ovladač kompresoru a tlačítko Bite pro posílení vyšších středů (presence).

Zkreslený kanál s footswitchem Feuer je založen na obvodu efektu SansAmp GT2, jenž společně s rackovým preampem Tech 21 PSA-1 tvoří základ Landersova high-gainového soundu. Jednotka San Amp je osazena aktivními třípásmovými korekcemi, levelem, drivem a spínačem pro změnu charakteru středových pásem.

Za SansAmpem je zařazen duální Boost s funkcí Punch a rozsahem +6 / - 10 dB, následovaný efektovým blokem s vibratem nebo delayem (level, repeat, time) vycházejícím ze známého efektu MXR Carbon Copy. Ovladač Ambiance doplněný switchem Size (mody standard/closed mic) nabízí plynulé nastavení emulovaného výstupu.

Chromatická ladička a tap tempo pro modulaci či dozvuk sdílejí footswitch Tap/Tuner, jackový výstup lze optimalizovat pro sluchátka a k symetrickému XLR výstupu umístěném na levém boku je přiřazeno odepínání uzemnění. Speciální nášlapné spínače mají tichý chod, napájení obstarává univerzální (100-240V) 9V adapter a šasi je celokovové. Cena Landersova modelu Tech 21 Fly Rig PL1 by se měla pohybovat okolo 400 eur včetně napaječe.

Tagy Tech 21 Tech 21 Fly Rig PL1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY