Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 12.10.2021 - 00:01

Synthový software Korg Collection 3

Softwarová edice Korg Legacy Collection, existující od roku 2004, nabízela skvělou kombinaci několika klasických syntezátorů, jež bylo možné používat společně. K dispozici byly virtuální synthy jako Wavestation, M1, Polysix či MS-20, a před dvěma lety firma provedla aktualizaci Korg Collection 2 přidávající modely ARP Odyssey a Triton. Nyní japonský výrobce uvedl další generaci paketu s označením Korg Collection 3, rozšiřující výběr nástrojů o synthy miniKORG 700S, Prophecy a Triton Extreme, čímž uživatel dostává sbírku ikonických zvuků pokrývající stylové spektrum od sedmdesátých let až téměř po současnost.

Hardwarová reedice miniKORGu 700S, představující nástupce prvního sériově vyráběného analogového syntezátoru značky Korg, zaznamenala na trhu velký zájem a softwarová podoba za tímto modelem nijak nezaostává. Jedná se o monofonní synth vybavený jednotkami 2xVCO, 2xVCF, 1xEG, 1xLFO a několika modernějšími funkcemi. V bance je uloženo 150 továrních programů rozdělených do 13 kategorií, ukládat lze samozřejmě i vlastní presety, připraveno je také MIDI CC ovládání a možnosti navyšuje efektová sekce.

Modul Prophecy, který reprodukuje originální technologii MOSS (Multi-Oscillator Synthesis System) nabízí pětici oscilátorů s nelineárním tvarováním vln, nechybí parametry Clip a Reso, průběh vlny je možno i mixovat, integrován je suboscilátor, generátor šumu, jednotka Amp apod. Kromě banky se 128 předvolbami jsou na výběr dvě volitelné karty Anolog & Vintage nebo Modern Models se zvukovými knihovnami, intuitivní grafické rozhraní je koncipováno do tří částí Synth, FX a ARP.

Software Triton Extreme přebírá z předlohy originální PCM samply, efektové obvody i unikátní zvukovou strukturu typickou pro tento syntezátor. Stejně tak obsahuje všechny původní programy Tritonu doplněné expanzními balíčky EXB-PCM, čímž počet programů překročil čtyřtisícovou hranici. Aby se uživatel v tomto množství presetů lépe orientoval, byla virtuální podoba opatřena snadno použitelným prohlížečem, filtrujícím předvolby podle typu nástrojů a zvukového charakteru.

Režimy Easy navíc umožní okamžitý přístup k důležitým parametrům jako je ovládání oscilátoru, efektů ekvalizace atd. Oproti reálnému modelu sice není vestavěn 16stopý sekvencer, ale najdeme zde stejně výkonný duální polyfonní arpeggiátor s 307 presety, včetně melodií, riffů a bicích patternů. Nekonečné množství originálních frází lze vytvářet nastavením parametrů Gate nebo Velocity.

Paket Korg Collection 3 může být používán jako standalone aplikace nebo ve formě AU, VST, AAX plug-inů (64-bit) na platformách Mac i Windows. V plné verzi za cenu 399 dolarů je k dispozici je celkem 11 syntezátorů tvořených modely miniKorg 700S, Prophecy, Triton, Triton Extreme, ARP Odyssey, MS-20, Polysix, Mono/Poly, M1, Wavestation a MDE-X. Cenovky samostatných modulů se pohybují od cca 50 do 250 dolarů.

Tagy korg Korg Collection 3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY