Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Streamingový mixer Roland Bridge Cast

Na lednovém veletrhu CES 2023 představil Roland kompaktní desktopový USB-C mixer Bridge Cast, určený především pro streamování počítačových online her. Využít lze dva samostatné mixážní mody, kdy první z nich slouží ke sledování průběhu hry (Personal Mix), zatímco druhý režim (Stream Mix) umožňuje streaming na různých platformách. K dispozici je také efektový modul, mikrofonní vstup, sluchátkový zesilovač atd.

Díky tomu zvládá Bridge Cast chat či komunikaci prostřednictvím externího dynamického nebo kondenzátorového mikrofonu, kvalitní mikrofonní předzesilovač s XLR konektorem poskytuje čistý, dynamický zvuk bez nutnosti použití dalších periferií a uživatel zároveň získá také vynikající monitoring včetně možnosti připojit k Aux vstupu se zvýšenou citlivostí např. mobilní telefon. Univerzální konektor pro sluchátka podporuje také mikrofonní head set.

Vedle sluchátkové zdířky má Bridge Cast i linkový výstup pro herní reproduktory a dva porty USB-C pro napájení a komunikaci s počítačem, konzolí apod. Čtyři kanály s jasným označením Chat, Game, Music a System jsou vybaveny potenciometry hlasitosti s různou barvou podsvícení a nechybí speciální ovladač úrovně streamování, který umožňuje vyladit zvuk pro vaše online publikum.

Efektová jednotka nabízí celkem pět mikrofonních a filtračních předvoleb, zahrnujících položky Voice Changer, Noise Suppressor, Compressor, Equalizer, De-esser, Reverb, Low Cut nebo Delay a připraveny jsou dva ovladače s parametry Pitch a Formant. AD/DA převodníky pracují s rozlišením 24-bit (32-bit float) / 44.1, 48, 96 kHz a o plynulý chod systému se stará výkonný DSP čip, takže procesor hostitelského počítače není zbytečně zatěžován zpracováním dat.

Po optimálním nastavení a zvýraznění důležitých herních zvuků a kritických prvků v dané hře lze vytvořené presety uložit do profilů Game EQ a poté je vyvolat pouhých stiskem příslušného tlačítka. O detailnější editaci se stará doprovodná aplikace, která se mimo jiné propojí také s Roland Cloudem, díky čemuž máte na dosah ruky tisíce bezplatných skladeb, zvukových efektů a hudebních frází z nástrojů Roland.

Čelní panel je odnímatelný, což vám umožní použít firemní stažitelné šablony skinů a přizpůsobit si design panelu podle vlastních preferencí. Měnit lze i podsvícení čtyř ovladačů hlasitostí kanálů. Roland Bridge Cast o rozměrech 222 x 110 x 70 mm a hmotnosti 450 g je kompatibilní s platformami Windows 10, macOS 11, iOS15 a vyššími verzemi. Cena se pohybuje okolo 300 eur včetně dvou kabelů USB 2.0 (USB-C/USB-C, USB-C/USB-A) o délce 2 m.

Tagy Roland Roland Bridge Cast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY