Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 26.02.2019 - 00:01

Stage piana Yamaha CP73 a CP88

Jako revoluci v segmentu stage pian označuje Yamaha premiéru dvou modelů CP73 a CP88. Novinky disponující širokou škálu nástrojů a pokročilou efektovou jednotkou nabízejí špičkový autentický zvuk, realistickou odezvu klaviatury či přehledné uživatelské rozhraní, a to při zachování kompaktních rozměrů a přijatelné hmotnosti.

Rejstříky jsou rozděleny do tří hlavních sekcí: Piano - emulace koncertních křídel Yamaha CFX, Bösendorfer Imperial, Yamaha S70, pianin Yamaha U1 / SU7 apod., Electric piano - 14 typů včetně modelů Yamaha CP80, 78 Rd, 75 Rd, 73 Rd, Wr, Sub - různé typy varhan, klavinetů, smyčců, perkusí, efekty atd.

Efektová sekce využívá technologickou platformu VCM (Virtual Circuitry Modeling) zohledňující interakci mezi jednotlivými obvody studiových procesorů i analogových vintage efektů. V nabídce najdeme téměř vše počínaje kompresorem, třípásmovým ekvalizerem s parametrickými středy, zkreslením, přes chorusy, tremolo, flangery, phasery, wah až po hall nebo analogový a digitální delay.

Obě piana sdílejí identickou elektroniku i ovládání, ale větší varianta CP88 je navíc vybavena vyváženou kladívkovou klaviaturou NW (Natural Wood) s trojicí senzorů pro každou klávesu a podle slov výrobce se jedná o nejrychleji reagující mechaniku u stage piana. Dřevěné klávesy jsou potaže syntetickým eben nebo slonovinou s porézním povrchem a třetí snímač přináší funkci rychlé repetice známé z koncertních křídel.

Oficiální ceny nových stage pian Yamaha CP, která jsou kromě tradičních jackových konektorů a USB portu osazena i zdířkami MIDI In/Out, se budou na evropském trhu pohybovat okolo 2 000 eur za model CP73 respektive cca 2 500 eur v případě větší verze CP88 a balení obsahuje také pedál FC3A.

Rozměry a hmotnost:
CP 73: 1 086 x 144 x 355 mm, 13.1 kg
CP88: 1 298 x 141 x 364 mm, 18.6 kg

Tagy Yamaha Yamaha CP73 Yamaha CP88

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY