Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Stage keyboardy Yamaha CK61 a CK88

Yamaha zařadila do svého katalogu dvojici nových lehce přenosných stage keyboardů CK61 a CK88, které navazují na úspěch nástrojů ze sérií CP a YC. Navzdory kompaktním rozměrům a lehké konstrukci jsou oba modely vybaveny širokou škálou vestavěných zvuků, intuitivním ovládáním, vlastním ozvučným systémem a dostatečnou konektivitou. Keyboardy nabízejí propracované rejstříky pian, smyčců, dechů, varhan a moderních syntezátorů s možností jejich vzájemného vrstvení nebo rozdělení až do tří zón.

Každou ze tří sekcí lze nezávisle upravovat a obohacovat pomocí integrovaných efektů, přičemž pro kombinované zvuky je k dispozici další hlavní efektová jednotka. K rezonančním filtrům a obálkám patří různé modulační a zkreslovací efekty, stejně jako delaye, reverby či master ekvalizery, a všechny důležité parametry, ovládané tahovými fadery, tlačítky, enkodery a přepínači s volitelným barevným podsvícením, jsou na hlavním panelu řešeny s maximálním důrazem na pohodlnost a rychlost editace.

Společná je u obou variant 128hlasá polyfonie, banka se 160 „Live Set“ presety, modul Bluetooth 4.1 podporující profil A2DP a kodek SBC, instalována je USB karta (2xin/2xout), využít lze samostatný rotary speaker, nechybí modulační a pitch-bend kolečka, mody Mono a Unison atd. Připravena je dvojice USB portů, sluchátková zdířka, DIN konektory MIDI In/Out, dva vstupy pro pedály, stejný počet hlavních linkových audio výstupů a také dvojice jackových A/D vstupů pro připojení dalšího synthu nebo dynamického mikrofonu.

Ozvučení obstarává koncový stereo zesilovač o výkonu 6 W napojený na dva elipsovité reproduktory s rozměry 12 x 6 cm a rychle přístupný posuvný přepínač umístěný na zadní straně šasi. Napájení obstarává buď AC zdroj nebo osm tužkových AA baterií (alkalické či Ni-Mh) a integrován je také ekonomický mod Auto Power Off, jenž keyboard automaticky vypne po 30 minutách bez editační, poslechové či herní aktivity.

Model CK88 je vybaven vyváženou klávesnicí Yamaha GHS (Graded Hammer Standard) s 88 klávesami a pianovým feelingem, zatímco kompaktnější verze CK61 využívá klaviaturu s novým designem FSB (Future System Basic) s 61 klávesami a odlehčenou mechanikou ve stylu starších varhan Electone, disponující větším zdvihem a počátečním odporem kláves.

Rozměry, hmotnost a oficiální ceny

Yamaha CK61 – 910 x 291 x 109 mm, 5.6 kg, cca 1180 eur
Yamaha CK88 – 1333 x 354 x 148 mm, 13.1 kg, cca 1700 eur

Součástí dodávky by měl v obou případech být také firemní AC adapter PA-150B.

Tagy Yamaha Yamaha CK61 Yamaha CK88

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY