Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Srovnávací test lampových hlav Marshall JCM 800 a JCM 900

Marshall sice letos uvedl na trh nové verze klasických zesilovačů v provedeních JCM 800 Modified a JCM 900 Studio, ale následující srovnávací test je věnován standardním stowattovým verzím, tedy provedením JCM 800 Lead Series a JCM 900 High Gain Dual Reverb 100, vybavených čtveřicí výkonových lamp EL34. V prvním případě se jedná o jednokanál typu 2203 s vertikálně usazenými vstupy (High/Low) a striktně elektronkovou cestou, zatímco moderněji řešená „devítistovka“ je dvoukanálová a v předzesilovacím stupni kombinuje lampy ECC83 (12AX7) s diodovým obvodem pro dosažení vyššího gainu.

Kytarista Carsten Stepanowicz porovnával čisté i zkreslené rejstříky obou aparátů s pomocí superstratu Ibanez RG 565 (HB + mini HB), rackového switcheru, pedálů Maxon OD808 Overdrive / Boss MT-2 Metal Zone a reaktivního load boxu + attenuatoru Palmer Supreme Soaker, zapojeného mezi koncové jednotky zesilovačů a dva kabinety 4x12 Engl s reproduktory Celestion Vintage 30 snímaných mikrofony Sennheiser MD 421 Kompakt a Lewitt MTP W950. Dali byste přednost klasické „osmistovce“, nebo v současnosti výrazně cenově dostupnějšímu JCM 900?

Tagy Marshall Marshall JCM 800 Lead Series 2203 Marshall JCM 900 High Gain Dual Reverb 100

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY