Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Série Ascender: cestovní „elektriky“ od Ciari Guitars

Cestovní kytary zažívají v poslední době boom, takže na trhu se začínají prosazovat i butikoví výrobci, specializující se výhradně na tuto nástrojovou kategorii. K lídrům daného segmentu patří značka Ciari Guitars, která podle svých slov vyrábí „první profesionální elektrické kytary na světě s inovativní skládací technologií, poskytující veškeré pohodlí bez kompromisů“. Základem systému nástrojové kolekce Ascender je sklápěcí krk, jehož kloub je umístěn v prostoru 14. pražce, a napojuje se na hlavní část mechanismu uloženého v korpusu.

K uvedení kytary do „hracího režimu“ postačí pouze dva pohyby: prvním vyklopíme krk do standardní polohy a druhým nastavíme správnou tenzi strun, takže ve většině případů není třeba kytaru dolaďovat pomocí klasických strojků. Edice Ascender zahrnuje řady P90 Solo, Standard s dvojicí humbuckerů a Custom s korpusem kombinujícím prvky Les Paulu a Telecasteru, osazeným topem z výběrového javoru, snímači Seymour Duncan, uzamykatelnými ladicími strojky Graph Tech Ratio atd. Firma nabízí i speciální gig bag ve formě batohu z odolného polyesteru 1680D. Zvukové vlastnosti a obsluhu systému modelů Ciari Ascender přibližují přiložená videa.

Tagy Ciari Guitars Ciari Ascender

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY