Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 10.08.2019 - 00:08

Schecter bude vyrábět repliky Princovy kytary Cloud

Firma Schecter startuje licencovanou výrobu kopií známého Princova modelu Cloud, který tomuto mimořádně talentovanému muzikantovi postavil v roce 1983 kytarář Dave Rusan. Značka Schecter byla s Princovým speciálem spojována i v minulosti, kdy na nástroji s extravagantním tvarem prováděla servisní opravy a na Princovo přání později postavila také několik replik včetně známé žluté verze, která byla loni prodána za 225 000 dolarů. Originál v modrozeleném laku byl aukční síní Julien's před dvěma lety vydražen dokonce za 700 000 dolarů.

Repliky Cloudu disponují mahagonovým korpusem, krkem lepeným ze tří kusů javoru a stejný materiál byl použit i na hmatník s plošším rádiusem 14 palců, 22 pražci a ořechem ze směsi Graph Tech Black TUSQ XL. U kobylky typu wraparound je umístěn humbucker EMG 81 kombinovaný s krkovým singlem EMG SA a k výběru jsou modely v bílé nebo modré barvě. Cloud není distribuován prostřednictvím společnosti Schecter, ale lze jej za cenu 1 750 dolarů objednat na webu Prince.com.

Designově svébytné nástroje, jejichž linie vycházejí ze starší unikátní baskytary, používal Prince během kariéry jak ve svém studiu Paisley Park, tak na koncertních šňůrách a kytara (verze v bílém laku) se samozřejmě objevila i ve filmu Purple Rain. Historii a konstrukční detaily Cloudu přináší druhé video s komentářem kytaráře Davea Rusana.

Tagy Schecter Schecter Cloud
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY