Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 03.12.2018 - 00:01

Roland Voice Transformer VT-4

Pět let po uvedení modelu VT-3 přichází Roland s novou generací desktopového vokálního multiefektu Voice Transformer VT-4. Zařízení patřící do série Aira je schopno přidat zpěvové lince klasické i futurističtěji laděné efekty a kromě ruční editace nabízí také ovládání prostřednictvím MIDI rozhraní, což hlavně při živém hraní ocení např. klávesisté nebo hráči, jejichž pódiový gear obsahuje odpovídající kontroler.

VT-4 nabízí pokročilý harmonizer (intervaly +3, +5, +3/-4, +3/+5), vocoder se 4 mody, pitch-shifter, funkce Robot (Normal, Oct +-1, Feedback), Megaphone, Radio, BBD Chorus, Strobo a efektovou sekci s reverbem, echem, tempo delayem a dub echem. Do paměti lze uložit 8 presetů a převodníky pracují s rozlišením 24-bit/44.1, 48, 96, 192 kHz.

K přehledně koncipovanému ovládání v reálném čase bez nutnosti hledání v menu se řadí také parametry Pitch a Formant nastavitelné pomocí tahových faderů, stejné typy ovladačů jsou vyhrazeny pro balanci mezi přímým/efektovaným signálem a výraznost dozvuku, pro úpravu funkce hard-tune je zde centrální potenciometr Auto-Pitch, k rychlému výběru požadované tóniny (chromatika) slouží encoder Key atd.

Na zadní straně šasi najdeme mikrofonní XLR/TRS vstup (ovladač citlivosti na hlavním panelu) s phantomovým napájením, USB-B port, DIN konektor MIDI In, dva linkové výstupy a síťový spínač. Přední strana je osazena dalším mikrofonním vstupem (minijack), sluchátkovou zdířkou, přepínačem stereo/mono a switchem phantomu.

Multiefekt o rozměrech 174 x 133 x 58 mm je napájen přes USB nebo čtveřicí tužkových AA baterií – výrobce udává u alkalických článků výdrž cca 4 nebo 6 hodin (phantom On – Off) a cca 5.5 až 7 h. při použití dobíjitelných Ni-MH baterií. Cena nového Rolandu Voice Transformer VT-4 by se měla pohybovat okolo 240 eur.

Tagy Roland Roland Voice Transformer VT-4
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY