Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 25.01.2020 - 12:00

Roland Go:Livecast: streamujte ze smartphonu

Bylo jen otázkou času, kdy Roland nabídne kompaktní lehce přenosné zařízení pro livestreaming videa kompatibilní se smartphonem nebo tabletem. Tyto vlastnosti splňuje novinka nesoucí označení Go:Livecast s intuitivním ovládáním, doprovodnou aplikací a řadou praktických funkcí.

Go:Livecast funguje v podstatě jako miniaturní vysílací studio, které bez nutnosti připojení ke klasickému počítači obstará vše potřebné pro webcasting. Kromě telefonního USB portu a sluchátkového výstupu s potenciometrem hlasitosti je model osazen mikrofonním kombinovaným XLR/TRS konektorem s vypínatelným phantomovým napájením 48V, minijackovým linkovým stereo vstupem a napájecím micro-USB portem.

Přiřazená aplikace Go:Livecast umožňuje vysílat přímo na zvolenou streamovací platformu (YouTube, Facebook, Twitter apod.) a sledovat průběžné komentáře. Orientace telefonu je detekována automaticky a navíc lze volit mezi přední a zadní kamerou nebo použít filtr.

Nechybí ani možnost připojení druhého smartphonu přes WiFi a přepínat tak mezi kamerami či vytvářet prezentace s rozděleným obrazem. Přístup k základním funkcím obstarává deset tlačítek (efekty, mute, jingly, video, foto, text atd.), samozřejmostí je integrovaný mikrofon a potenciometry hlasitosti.

Česká cena livestreamingového mini studia Roland Go:Livecast o rozměrech 107 x 138 x 53 mm a hmotnosti 180 g byla nastavena okolo hranice 6300 Kč. Součástí balení jsou také kabely USB-C/USB micro-B, USB-A/USB micro-B a pro uživatele produktů Apple je připravena verze Lightning/USB micro-B.

Tagy Roland Roland Go:Livecast
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY