Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Roland FP-E50: digitální piano s kladívkovou mechanikou

Roland představil další přírůstek do kolekce kompaktních digitálních pian řady FP, a to v podobě modelu nesoucího označení FP-E50. Nástroj slibuje hráčům prvotřídní klavírní zážitek a využívá technologie odvozené z jiných nástrojů japonského výrobce, včetně špičkového zvukového jádra ZEN-Core, vestavěných vokálních efektů a interaktivních doprovodných funkcí. Výbavu samozřejmě doplňuje také dnes už téměř nezbytné Bluetooth, MIDI nebo integrovaná nahrávací jednotka.

Klaviatura typu PHA-4 disponuje 88 klávesami standardní velikosti s kladívkovou mechanikou a escapementem, na jejichž stavbu byl použit osvědčený materiál Roland Ivory Feel, poskytující obdobný herní feeling jako prémiové akustické nástroje, což je díky patentovanému enginu SuperNATURAL podpořeno také autentickým zvukem i dynamickou odezvou.

Zmíněná technologie ZEN-Core umožňuje výběr z rozsáhlé škály virtuálních nástrojů, zahrnujících různé druhy pian a syntezátorů, orchestrální zvuky, rejstříky baskytar, dechů, kytar, smyčců, bicích, experimentální presety atd. Zvolené zvuky lze navíc vrstvit nebo je na klaviatuře přiřadit k oktávám levé či pravé ruky.

Banka obsahuje celkem 1018 zvuků, integrován je inteligentní automatický doprovod s více než stovkou stylů, ovládáním průběhu akordů (sekvencer), variací, funkcí start/stop, intro/outro apod. Vedle třípásmového ekvalizeru, Ambience a efektu Rotary Speaker pro rejstříky klasických varhan je připravena vokální sekce (kompresor, noise suppressor, Auto Harmony, Vocal Designer apod.) napojená na mikrofonní vstup.

Přehrávání podporuje formáty WAV a MP-3 (64 až 320 kbps), nahrávací modul s kapcitou záznamu 390 minut využívá WAV, necybí Piano Designer, metronom, transpozice, režimy Dual, Split, Twin, One Touch nebo Demo, orientaci usnadňuje LCD displej a kromě tradičních konektorů a zmíněného mikrofonního jackového vstupu jsou instalovány porty USB-B / USB-A, minijackový stereo vstup nebo sluchátkové zdířky.

Poslech zprostředkovává dvojice reproduktorů o průměru 12 cm, napojená na koncový zesilovač s výkonem 2 x 11 W, napájení obstarává AC adapter a přikoupit lze řadu volitelných stojanů a pedálů, včetně trojpedálové konzole KPD-70 v designovém stylu klasického piana, která v návaznosti na aplikaci umí také otáčet stránky notové partitury.

Oficiální česká cena digitálního piana Roland FP-E50 se pohybuje těsně pod hranicí 21300 Kč včetně notové opěrky, sustain pedálu DP-2 a napěťového zdroje PSB-7U. Rozměry: standardní – 1300 x 322 x 174 mm, s notovým panelem a nástrojovým stojanem KSFE50 – 1300 x 357 x 953 mm, hmotnost: standardní – 17.1 kg, s notovým panelem a nástrojovým stojanem KSFE50 – 27 kg.

Tagy Roland Roland FP-E50

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY