Přejít k hlavnímu obsahu
Stanley -

Říká se to, ale je kytara opravdu sexy?

Málo platné, žijeme v době plné nejrůznějších průzkumů veřejného mínění, zaměřených na ledacos, častokrát i na úplné ptákoviny. Ale občas se najde takový průzkum, který přinejmenším zaujme – a ty z nás, kteří se harcují po světě s kytarou na zádech, možná i potěší.

Jistá jihofrancouzská univerzita se nedávno ve svém výzkumu zaměřila na to, zda kytary a jiné hudební nástroje v rukou mužů zvyšují jejich sexappeal víc, než například sportovní pomůcky. Výsledky průzkumu následně zveřejnil například web UpNorthlive.

Univerzitní profesor Nicolas Gueguen najal herce, který postupně oslovil tři sta žen a požádal je o telefonní číslo. Prvních sto oslovil s kytarou na zádech, druhou stovku se sportovní taškou a třetí stovku bez ničeho. A nejlépe si vedl jako muzikant, který dostal telefonní číslo od 31 % oslovených žen, jako muž se sportovní taškou jej obdržel pouze od 9 % žen a muži bez ničeho dalo své telefonní číslo 14 % žen.

Z uvedeného výzkumu učinili francouzští psychologové závěr, že kytary a jiné hudební nástroje v rukou mužů skutečně zvyšují jejich sexappeal, zatímco sportovní pomůcky takovou moc nemají. Dále uvedli, že image muzikanta zvyšuje u mužů šanci na rande až trojnásobně oproti sportovci.


Profesor Gueguen dále uvedl, že ženám vlastně nijak moc neimponují sportovci, neboť jejich sexappeal je o dost nižší než u mužů, kteří sice nemají atributy atleta, ale jejich hra na hudební nástroj je pro ně symbolem, že je inteligentní, trpělivý, ochotný se neustále učit novému, má dovednosti, znalosti a navíc zajímavý, svobodný koníček.

Své v tomto faktu jistě sehrává i romantická představivost žen o milostných baladách brnkaných večer při svíčkách nebo u táboráku. Pohled na kytaristovy něžné prsty, kterak krotí šest strun, prý zase u žen vyvolává touhy být alespoň na chvíli tímto nástrojem v jejich náručí.

O tom, zda tento princip funguje i obráceně (tedy zda mužům imponují ženy s kytarou), se výzkum nezmiňuje. Bohužel se nezmiňuje ani o tom, zda totéž funguje i u zpěváků nebo hráčů na bicí či klávesy, protože ti obvykle na první pohled nebývají okamžitě rozpoznatelní, pokud tedy s sebou zrovna nevláčí alespoň nějakou část svého "nádobíčka".

Proto tedy neleňme a tahejme své futrály a kufry s nástroji kam to jen půjde! Avšak všelijací vykukové, pozor! Pouhé vypůjčení nástroje od kamaráda-muzikanta, za účelem sbalení opačného pohlaví, vám prý dlouho nevydrží. Dámy nejsou hloupé a dříve či později jim prostě budete muset zahrát. Ale i zde je pomoc celkem snadná: naučte se prostě hrát!

Tagy humor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Stanley
Mé muzikantské motto: "Když se ti něco nelíbí, tak to nehraj. Ale nejdřív se to pořádně nauč..."
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY