Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Revoluční přepínače snímačů Free-Way Switch

Drtivá většina elektrických kytar používá buď klasický třípolohový páčkový přepínač snímačů nebo tzv. nožové varianty se 3 či 5 polohami. Tuto zažitou tradici se rozhodla změnit britská firma Free-Way Switch, jejíž spínače sice vypadají na první pohled identicky jako klasické typy, ale nabízejí dvojnásobné možnosti volby – a to díky chytrému mechanickému řešení, které umožňuje dostat z nástroje širokou paletu zvuků bez montáže dalších ovladačů nebo push/pull potenciometrů.

Jakých zvukových výsledků lze dosáhnout s novým šestipolohovým páčkovým switchem v kombinaci s dvojicí humbuckerů osazených v kytaře typu Les Paul se můžete přesvědčit na přiloženém videu a záznam objasňující funkci šesti a desetipolohových nožových přepínačů Free-Way Switch s nástroji vybavenými elektronikou a snímači ve stylu Strat/Tele najdete zde.

Tagy Free-Way Switch

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY