Přejít k hlavnímu obsahu
Minimalistická hudba brněnské pětice whyohwhy, jejíž členkou je i na fotce ležící Barbora Hora, stojí mj. na neotřelém přístupu k vokálům. | Foto: Jakub Tresa
Minimalistická hudba brněnské pětice whyohwhy, jejíž členkou je i na fotce ležící Barbora Hora, stojí mj. na neotřelém přístupu k vokálům. | Foto: Dag Markl
redakce -

Resistor Sound Sessions: whyohwhy vtahují do snů a provádějí můrami

Slyšet je o nich stále víc a víc. A v těch nejlepších souvislostech. Brněnští whyohwhy vás totiž prostřednictvím své působivé hudby dokážou vtáhnout do vašich snů a bezpečně provést i těmi nejděsivějšími nočními můrami. V HaDivadle hudebníci nahráli hned tři skladby ze své nové desky bruises. V rámci další série Resistor Sound Sessions premiérově odhalili i úplně novou skladbu darker place.

Silným pilířem autentičnosti této dreampopové kapely jsou dva ženské vokály bez jasného určení „frontmanství“, práce s autotunem či dalšími vokálními efekty. „Obsahově se texty obrací k otázkám identity a určujícím vlivům v jejím formování. Přes citlivá témata intimity a narušení hranic až ke vzpomínkám na dětství či otázkám, zda se člověk narodí s lidskostí jako vlastností, nebo je to kapacita, které se musí naučit,“ říká o textech kapely jedna z jejích členek, Barbora Hora.

Do světa snů (a nočních můr?) vtáhla kapela také celý tým Resistor Sound Sessions. Nahrávání, míchání a masteringu se zhostil brněnský Novozélanďan, producent a muzikant Rhys Braddock. Za kamery se postavil dvorní tým v čele s Ivanou Tresa, Jonášem Svobodou a Mizuki Nakeshu a z posledních sessions známý Zdeněk Foukal. Finální sny pak nachystal Jonáš Svoboda a k celkové produkci se vrátila Petra Braddock.

Minimalistická hudba brněnské pětice whyohwhy stojí na neotřelém přístupu k vokálům a kolektivní práci ve prospěch celkového vyznění. Skupina se pohybuje na pomezí mnoha žánrů a inspirací, z nichž dominantnějšími jsou například slowcore či dreampop. Dekadentní lyriku narážející na úskalí života v patriarchální pozdně kapitalistické společnosti podtrhují přírodní a mytologické motivy. Debutová deska bruises vychází 13. února pod hlavičkou Day After Records. Křest se koná 22. února v brněnském Kabinetu Múz.

Líbí se vám, jak jsou Resistor Sound Sessions zpracované? Zkuste kontaktovat tvůrce, třeba si pro nahrávání vyberou i vás.

Resistor Sound Sessions, vlevo Rhys Braddock | Foto: Dag Markl Resistor Sound Sessions | Foto: Jakub Tresa Resistor Sound Sessions, vpravo Petra Braddock | Foto: Dag Markl
Tagy Resistor Sound Sessions

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY