Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 14.10.2021 - 10:00

RC-600: nová vlajková loď looperů značky Boss

Boss představil nový looper RC-600, vlajkovou loď populární řady Loop Station, která, pokud nepočítáme desktopové loopery, dosud zahrnovala modely RC-1, RC-5, RC-10R, RC-300 a RC-500. Podlahový smyčkovač nové generace nabídne šest simultánně využitelných stereofonních stop, nejlepší zvuk ve své třídě, rozsáhlou duální sekci vestavěných efektů a bezkonkurenční ovládání v reálném čase.

Výrobce označuje novinku nabitou vyspělými funkcemi jako nejpokročilejší pedálový looper na světě, jenž zahajuje novou tvůrčí éru pro kytaristy, basisty, zpěváky, producenty, skladatele, multiinstrumentalisty a další hudebníky, kteří se věnují loopingu. V daném případě se zdá, že marketingové prohlášení firmy není daleko od pravdy.

Kromě zmíněných šesti stereo tracků použitelných současně, a prvotřídního 32bitového zvuku, disponuje RC-600
devíti volně přiřaditelnými nožními spínači, fungujícími ve třech volitelných modech, a rozsáhlou podporou externího ovládání. Smyčky lze obohacovat některými z celkem 102 efektů, rozdělených do kategorií Input FX (49 typů) a Track FX (53 typů), přičemž ke každé sekci je možno přiřadit až 4 efekty najednou.

Pro vytváření synchronizovaných groovů je připraveno více než 200 vestavěných rytmických patternů a 16 bicích sad, automatickou synchronizaci s rytmem a tempem smyčky nabízejí i efekty založené na čase (delaye, modulace atd.) a výsledný signál je podle potřeby možno směrovat do tří skupin výstupů. Banka má prostor pro 99 presetů, každý z nich pojme kromě šesti stop také přidělené efekty, nastavení playbacku a další parametry.

Editační softwary Boss Tone Studio a RC Rhythm Converter zvládají import/export tracků a patternů, samozřejmostí je plná podpora MIDI, obsluhu looperu usnadňuje LCD displej s volitelnými režimy zobrazení, doplněný velkým kruhovým indikátorem informujícím o stavu smyčky a napájení obstarává PSB adapter.

Zadní panel šasi z ocelového plechu je vyhrazen pro dva mikrofonní XLR vstupy, dva páry stereofonních jackových vstupů Inst1 / Inst2, stejný počet výstupů Sub1 / Sub2, dvojici hlavních audio výstupů, sluchátkový konektor, dva vstupy pro spínací externí kontrolery nebo expression pedály, port USB-B, DIN konektory MIDI In/Out, síťový vypínač a napájecí zdířku.

Oficiální evropská cena profesionálního looperu Boss RC-600 Loop Statiton o rozměrech 435 x 163 x 66 mm a hmotnosti 2.4 kg se pohybuje okolo hranice 420 eur. Součástí balení je také firemní adapter.

Tagy boss Boss RC-600 Loop Station
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY