Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Prázdninový kurz DAW Pavla Kučery se blíží

Disk počítače se vám plní hudebními nápady, které toužíte předvést světu, ale tápete v tom, jak je smíchat a dát jim finální podobu? Přesně na to se zaměřuje kurz Pavla Kučery, tvůrce a lektora oblíbených Kurzů práce s DAW. V něm se výuka zaměří výhradně na proces zvukového mixu bez ohledu na použité hudební programy. Kurz se uskuteční v sobotu 29. července od 10 hodin přímo v prostorách prodejny kytary.cz v pražských Modřanech.

Naučíte se, jak se vlastně míchá hudební skladba, co je to gain staging, které nástroje se míchají jako první a které jako poslední, jak se správně používá ekvalizér nebo kompresor, co jsou to busy a sendy a proč je dobré je používat a jaký je rozdíl mezi mixem a masteringem, jehož základy budou v kurzu rovněž zmíněny. A také zjistíte, proč skladbu se špatným mixem ani sebelepší mastering nezachrání. Nezapomeňte si přinést svůj laptop s vlastní verzí libovolného nainstalovaného DAW (může se jednat i o jejich bezplatné verze, například Ableton Lite, Garage Band nebo Studio One Prime) a sluchátka! Vše ostatní už pro vás bude na místě k dispozici.

Kurzem vás povede Pavel Kučera, který je mimo jiné hudební producent vydávající pod jménem Bull In China a autor řady remixů pro interprety jako Tata Bojs, The Prostitutes, Boris Carloff, Ladyhawke aj. vytvořených pod hlavičkou projektu The Fakes. Hudební tvorbou v DAW se zabývá už od konce 90. let a do současnosti si prošel používáním hned několika z nich (mj. Cubase, Ableton Live, Studio One, Logic Pro X). Můžete ho znát také jako moderátora podcastu Studiotime pro Kytary.cz, který je přímo zaměřený na studiové a nahrávací technologie nebo jako moderátora hudební talkshow On Air.

 
Akce se koná v sobotu 29. července 2023 od 10 do 16 hodin v prostorách Kytary.cz v Praze-Modřanech, ulice Mezi vodami 23. Nezapomeňte si přinést svůj laptop s vlastní verzí nainstalovaného DAW (může se jednat i o jejich bezplatné verze, například Ableton Lite, Garage Band nebo Studio One Prime) a sluchátka! Vše ostatní už pro vás bude na místě k dispozici.
 
Přihlášku na kurz zašlete na email: pavel@kurzydaw.cz. A nezapomeňte do ní napsat i název DAW, které si s sebou na kurz hodláte přinést. Cena kurzu je 2500 korun a informace o platbě vám budou zaslány na váš mail.

Tagy DAW Pavel Kučera

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY