Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Populární snare Tama S.L.P. G-Bubinga se vrací

Po téměř deseti letech se firma Tama rozhodla na popud mnoha fanoušků značky obnovit výrobu oblíbeného snare G-Bubinga, který japonská značka uvedla poprvé na trh v roce 2012. Model s označením Limited Edition S.L.P. G-Bubinga LGB146 NQB zaujme nejen muzikálním tónem, ale také designem, jemuž kromě exoticky vyhlížejícího dřeva vévodí tmavý hardware, dodávající tomuto bubínku luxusní vzhled.

Stěny korpusu o síle deseti milimetrů jsou lepeny z dvanácti vrstev africké bubingy a finálního plátu stejného dřeva s výraznou obláčkovou kresbou. Pro stavbu nástrojů velmi vyhledávaný materiál poskytuje bubínku nadstandardní mechanickou odolnost a především typicky hřejivý zvuk s jasně ohraničenou frekvenční odezvou, dominantními níže posazenými středy, pevnými basy a decentnějšími výškami.

Vzhledem k vysoké hustotě použitého dřeva a zvolené tloušťce skeletu produkuje snare o rozměrech 14 x 6 palců objemný explozivní sound podpořený čitelným atakem. Ladění obstarává deset šroubů upevněných v samostatných (horní/spodní) mušlích Starclassic a vybrány byly třikrát ohýbané ocelové ráfky Mighty Hoop silné 2.3 mm.

Strunění Starclassic CSS (Carbon Steel Snappy) s dvacítkou rezonančních pružin MS20SN14S z karbonové oceli a páskovými nylonovými úchyty je připojeno k mechanice Starclassic Linear-Drive Strainer & Butt (MLS50A/MLS50B). Většina kovových součástí dostala elegantní povrchové provedení Black Nickel, na vnějším plášti najdeme mosazný emblém a uvnitř korpusu je nalepen podobný štítek s výrobním číslem.

Zvukově velmi flexibilní bubínek Tama Limited Edition S.L.P. G-Bubinga LGB146NQB je vhodný do téměř všech hudebních žánrů a výrobce jej nabízí v transparentní lesklé úpravě Natural Quilted Bubinga. Oficiální cena této speciální série byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 500 dolarů.

Tagy tama Tama Limited Edition S.L.P. G-Bubinga LGB146NQB

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY