Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pololubový superstrat Schecter C-1 E/A Classic 2022

Společnost Schecter Guitar Research přidala do své nabídky superstrat C-1 E/A Classic 2022 s pololubovou konstrukcí těla, což se u kytar tohoto typu (Strat) nevidí příliš často. Nástroj, který je aktualizovanou a vylepšenou verzí předchozího modelu C-1 E/A Classic, jenž byl vyráběn v laku Cat's Eye, dostal špičkovou kobylku firmy Fishman, krk je ke korpusu lepený pomocí ergonomicky tvarovaného spoje SUA (Schecter Ultra Access) a hráč má k dispozici duální snímací systém.

Mahagonovou základnu těla v kryje závislosti na povrchové úpravě nástroje top z bombírovaného javoru nebo exotického zebrawoodu s výraznou kresbou a nechybí moderně koncipovaný ozvučný otvor. Krk, který z důvodu zachování maximální mechanické stability slepený ze tří kusů mahagonu, dostal subtilnější profil Thin-C a kromě klasické výztuhy jej zpevňují také tyče z uhlíkových vláken.

Pro stavbu hmatníku o radiusu byl vybrán eben, osazený 24 jumbo pražci, krémovou lemovkou hran, obdélníkovými pozičními značkami z perleti a ořechem Graph Tech XL Black Tusq širokým 42 mm. Menzura byla vyměřena na 25.5 palců, struny kotví ve struníku stop bar a přes pevnou kobylku typu tune-o-matic míří do spolehlivých ladicích strojků značky Grover. Kovové součásti mají chromovaný povrch.

Vedle dvojice firemních pasivních humbuckerů Schecter USA Pasadena (krk) a Pasadena Plus je v kobylce integrován piezo snímač Fishman Powerbridge napojený na aktivní systém napájený 9V baterií, jejíž plastová šachta má své místo na zadní straně korpusu. Ovládání sestává ze společné hlasitosti, tónové clony, opatřené push/pull rozepínáním cívek, a třípolohového přepínače magnetických snímačů, zatímco k piezo kanálu je přiřazena další hlasitost a clona. Druhý třípolohový switch umožňuje volbu režimů Magnet / Magnet + Piezo / Piezo.

Pololubový superstrat Schecter C-1 E/A Classic je možno pořídit v odstínu Satin Vintage Pelham Blue či transparentním provedení Faded Vintage Sunburst. Cena se americkém trhu pohybuje okolo 1050 dolarů, včetně pevného pouzdra 1620 SGR-1C z lisovaného polyetylenu vyplněného EPS polystyrenem potaženým semišovou látkou.

Tagy Schecter Schecter C-1 E/A Classic 2022

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY