Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pedály Tama Iron Cobra a Speed Cobra 900/910 ze série Blackout SE

Po signovaných výročních bubíncích, postavených podle specifikací Larse Ulrycha z Metalliky a Stuarta Copelanda z The Police, připravila značka Tama další limitovanou kolekci, vztahující se tentokrát k bicímu hardwaru. Na trhu se objevila čtveřice basových pedálů z designových sérií 900 a 910 Blackout Special Edition, zahrnující single modely Iron Cobra HP900PNBK Power Glide, Speed Cobra HP910LNBK a jejich duální verze Iron Cobra HP900PWNBK Power Glide a Speed Cobra HP910LWNBK.

Řadu Tama Iron Cobra 900 oceňují bubeníci především díky jejímu hladkému, lehkému chodu a přesné odezvě. Limitovaná edice Iron Cobra 900 Blackout přidává k těmto vlastnostem stylový matně černý povrch, takže na své si mohou přijít jak sběratelé, tak i skalní příznivci značky nebo bubeničtí estéti, kteří třeba už vlastní soupravu s černými ráfky, mušlemi a dalším hardwarem.

Použit byl opět spolehlivý systém Power Glide s odstupňovanou vačkou, posilující pregnantnost úderu konstrukčně optimalizovaného plastového beateru Power-Strike s menším průměrem, ale masivnějším tělem, integrován je dvojitý řetězový převod a 3D úchyt Para-Clamp II Pro, opatřený pryžovým segmentem, jenž je kompatibilní s většinou basových bubnů.

Bezproblémový chod v oblasti paty pedálu zajišťují kromě zesílené hřídelky o průměru 6 mm ocelová ložiska OBH (Oiles Bearing Hinge) s výrazně menším třením a oproti standardním produktům také minimálním nechtěným posunem do stran. Patentovaný Quick-Hook umožňuje snadné nastavení či demontáž bez nutnosti odpojení beateru, další zdroj tření eliminuje vahadlová vačka Speedo-Ring s vysoce kvalitním vestavěným kuličkovým ložiskem a beater je upevněn pomocí držáku Vari-Pitch.

Model Tama Speed Cobra 910, který u hráčů boduje hlavně svou výjimečnou rychlostí a silou úderu při minimální námaze, používá obdobné závěsy, ložiska a montážní komponenty jako varianta Iron Cobra 900. Výjimkou je beater – v tomto případě typ Accu-Strike Cobra – a samozřejmě tvar nášlapné plochy. Verze Tama Speed Cobra 910 Blackout Special Edition se dodávají výhradně s kulatou vačkou Rolling Glide LiteSprocket, která ve srovnání s předchozími modely řady Cobra nabízí o 40 procent nižší hmotnost.

Oficiální ceny jednotlivých basových pedálů Tama z limitované kolekce Blackout Special Edition:

Iron Cobra HP900PNBK Power Glide Single Pedal – cca 250 eur
Iron Cobra HP900PWNBK Power Glide Twin Pedal – cca 555 eur
Speed Cobra HP910LNBK Rolling Glide Single Pedal – cca 250 eur
Speed Cobra HP910LWNBK Rolling Glide Twin Pedal – cca 555 eur

Ke všem provedením je dodáváno převozní pouzdro a flexibilní servisní klíč.

Tagy tama Tama Iron Cobra 900 Blackout SE Tama Speed Cobra 910 Blackout SE

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY