Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pedály Mooer D7 X2 Delay a R7 X2 Reverb

Čínská značka Mooer Audio přichází na trh s novou efektovou sérií nesoucí označení X2. Produktová edice, prozatím zastoupená dozvuky D7 X2 Delay a R7 X2 Reverb, je částečně inspirována populární řadou Micro, z které převzala některé zvukové presety a v neposlední řadě i pás diod informujících o aktivovaném rejstříku. Na rozdíl od kolekce Micro dostaly oba programovatelné modely X2 dvojici footswitchů, čemuž odpovídá rozměrnější šasi, a uživatelé mohou tentokrát využít také stereo zapojení.

Novinky se ve srovnání s jejich miniaturními předchůdci mohou pochlubit dvojnásobkem továrních presetů, jejichž počet se tak rozrostl na 14, rozdělených do bank Yellow a Purple, indikovaných zmíněnými dvoubarevnými diodami zasazenými do horní levé hrany odlitku o rozměrech 75 x 115 x 33 mm a hmotnosti 334 g.

Kromě stereo výstupů zde najdeme i dvojici vstupů, takže vedle klasického monofonního či stereofonního provozu lze použít i tzv. true stereo mod, což uvítají hlavně klávisté či muzikanti pracující s různými grooveboxy, produkčními stanicemi apod. Hlavnímu nášlapnému spínači Bypass sekunduje v případě reverbu footswitch Infinite, který po delším stisku nabízí nekonečný ambient, zatímco delay disponuje switchem tap tempa.

Současným zmáčknutím obou footswitchů se obvod přepne do režimu Select, v němž spínače slouží k pohybu mezi programy. Bypass zároveň nabízí volbu modu Trail On, ponechávající přirozeně doznít efekt i po jeho vypnutí. Krabičky s průměrným proudovým odběrem 300 mA napájí standardní 9V adapter. Oficiální evropská cena pedálu Mooer D7 X2 Delay byla nastavena na cca 130 eur, R7 X2 Reverb lze pořídit za cca 150 eur.

Typy presetů a ovládací funkce

Mooer R7 X2 Reverb: mod Yellow – 1. Room, 2. Hall, 3. Church, 4. Cave, 5. Plate, 6. Spring, 7. Mod, režim Purple – 1. Studio, 2. Reverse, 3. Warp, 4. Shake, 5. Crush, 6. Shimmer, 7. Dream. Ovládání – Mix, High-cut, Low-cut, Decay, Pre-Dly a tlačítko Save (ukládání programu plus výběr předvolby)

Mooer D7 X2 Delay: mod Yellow – 1. Digital, 2. Analog, 3. Tape, 4. Dynamic, 5. Liquid, 6. Mod, 7. Mod-verse, režim Purple – 1. Galaxy, 2. Dual, 3. Ping-pong, 4. Crystal, 5. Rainbow, 6. Low-bit, 7. Fuzz. Ovládání – Mix, Time, Feedback, Tweak 1 a Tweak 2 (parametry navázané na konkrétní preset), tlačítko Save (ukládání programu plus výběr předvolby)

Tagy Mooer Mooer D7 X2 Delay Mooer R7 X2 Reverb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY