Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 28.11.2021 - 00:01

Pedálový synth Boss SY-200 a IR-200 Amp & IR Cabinet

Firma Boss představila efekty IR-200 Amp & IR Cabinet a SY-200 Synthesizer, dva výkonné modely patřící do populární „dvoustovkové“ řady pedálů. IR-200, přinášející novou úroveň zvuku pro kytary i baskytary, nabízí „otisky“ prémiových zesilovačů a více než 150 impulzních vzorků reproboxů, na jejichž záznamu výrobce spolupracoval s divizí Celestion Digital. Verze SY-200 disponuje rozsáhlou knihovnou expresivních syntezátorových zvuků, opět použitelných s kytarou i basou a v neposlední řadě také četné možnosti ovládání v reálném čase.

IR-200 Amp & IR Cabinet promění jakýkoliv pedalboard v samostatnou zvukovou stanici vhodnou pro živé hraní, studiové nahrávání a cvičení. Dvě DSP jednotky nabízejí v dané třídě mimořádně kvalitní IR samply v mono a stereo modu s až 32bitovým rozlišením s plovoucí desetinnou čárkou, frekvencí 96 kHz a maximální délkou až 500 ms.

Celkem 154 IR impulsů pokrývá širokou škálu kombinací kabinetů a mikrofonů a uživatelé mohou do banky importovat až 128 vlastních WAV vzorků pomocí softwaru IR-200 IR Loader pro systémy macOS a Windows. Osm kytarových zesilovačů pokrývá rejstříky od klasických čistých, tweedových a Class-A zvuků přes vintage crunche až po moderní high-gain, zatímco tři basové aparáty poskytují bohatý průrazný sound.

Konektivita zahrnuje mono vstup, mono nebo stereo výstupy a efektovou smyčku, díky čemuž lze IR-200 integrovat do jakékoliv pedálového řetězce. Použít je možno i dva IR impulsy najednou a směrovat nezávislé signály do různých destinací, např. do kytarového aparátu, koncového zesilovače, PA systému apod.

Pro aktivaci a volbu presetů slouží dva footswitche a uživatelé mohou ovládat různé parametry také pomocí externích spínačů, expression pedálu nebo MIDI (minijack In/Out). Spolu s dalšími funkcemi funguje IR-200 jako kvalitní USB audio rozhraní, nechybí sluchátkový výstup a zdířka Aux In.

Syntezátor SY-200 nabízí v kompaktním formátu nepřeberné množství polyfonních tónů inspirovaných analogovými synthy. Model navazuje na populární pedál SY-1 z klasické série Boss, oproti němuž poskytuje výrazně rozšířenou paletu zvuků, více editačních možností a také 128 programovatelných presetů, jejichž základní výběr obstarávají dva footswitche, opět doplněné konektory pro externích přepínače, expression pedál a MIDI.

Banka obsahuje celkem 171 zvuků uspořádaných do 12 kategorií zastoupených mody Lead, Pad, String, Bell, Organ, Bass, Dual, Sweep, Noise, SFX, SEQ, Arpeggio, převodníky pracují s rozlišením 24-bit/44.1 kHz, processing je 32bitový, orientaci zjednodušuje LCD displej a samozřejmostí je USB port. Na rozdíl od verze IR-200 je SY-200 možno napájet nejen adapterem, ale i trojicí tužkových AA článků s udávanou výdrží okolo 5 hodin provozu.

Boss IR-200 Amp & IR Cabinet o rozměrech 101 x 138 x 63 mm, váze 660 g a proudovým odběrem 335 mA je na českém trhu dostupný za cenu pohybující se okolo 10200 Kč, syntezátor SY-200 s identickými rozměry, hmotností 630 g a odběrem 230 mA lze pořídit za cca 8900 Kč. Součástí balení jsou baterie a nalepovací pryžové podložky.

Tagy boss Boss SY-200 Boss IR-200 Amp & IR Cabinet

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY