Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 30.10.2018 - 23:01

Pedálový bicí automat BeatBuddy Mini 2

Floridská značka Singular Sound se do širšího povědomí muzikantské veřejnosti dostala především díky povedeným rytmickým automatům řady BeatBuddy v pedálovém formátu. Vedle klasické verze se v nabídce firmy před časem objevila také kompaktní a finančně přívětivější varianta Mini, která nyní dostává nového nástupce v podobě modelu BeatBuddy Mini 2.

Druhá generace se oproti předchůdci může pochlubit více než dvojnásobným počtem songů (200+) převzatých z většího modelu BeatBuddy, přepracovanou sekcí metronomu s lepší vizualizací pomocí displeje a u Singular Sound mysleli i na hráče, kteří automat používají v domácích podmínkách a upravili krytku nášlapného footswitche, která má nyní ergonomičtější tvar umožňující pohodlné ovládání bosou nohou.

Samply v 16-bitovém rozlišení jsou nahrány profesionálními bubeníky, na výběr je 9 bicích setů, 24 stylů (blues, funk, metal, techno, hip-hop, country, latina, bossa nova atd.), různé patterny a stejně jako u předchozích verzí je i u Mini 2 využito intuitivní ovládání, kdy sešlapáváním footswitche lze vytvořit doprovodnou stopu s předěly, breaky, plynulými změnami rytmu během hry apod.

Kromě integrovaného spínače s funkcí tap tempo můžete Mini 2 ovládat pomocí externího duálního footswitche (není součástí balení), krabička je napájena 9V adapterem a v případě použití s ostatními efekty ji výrobce doporučuje zapojit na konec pedalboardu. Cena automatu BeatBuddy Mini 2 byla v českých obchodech nastavena na cca 4 600 Kč včetně adapteru.

Tagy Beatbuddy BeatBuddy Mini 2
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY