Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Pavel Kučera přidal další kurz práce s DAW

Mít nahrávací studio přímo ve svém počítači? Ano! Říká se mu Digital Audio Workstation, zkráceně DAW. V dnešní době jsou tyto programy na tak vysoké úrovni, že na nich lze natočit i alba jako Thriller nebo Master Of Puppets. Vše záleží pouze na schopnostech toho, kdo je používá. A proto Kytary.cz spolu s Pavlem Kučerou přidali další termín intenzivního kurzu, kde se naučíte základy a rozšíříte své současné znalosti používání DAW. V pražských Modřanech proběhne v sobotu 25. listopadu.

Co všechno se bude na kurzu dít?

Budete nahrávat živé nástroje či vokály do audio stop a rovnou je editovat, ovládat mixážní pult, pracovat s virtuálními nástroji, zkrotit MIDI zápis v tzv. „piano roll“ a používat základní zvukové efekty jako jsou kompresor, reverb, delay či distortion. Nezáleží na tom, zda upřednostňujete Ableton Live, Garageband, Logic Pro X, Studio One, Cubase či jiné DAW, tyto základy jsou totiž pro všechny programy stejné. Dozvíte se, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých programů a který z nich je pro vaše účely nejvhodnější.

Kurzem vás povede Pavel Kučera, který je mimo jiné hudební producent vydávající pod jménem Bull In China a autor řady remixů pro interprety jako Tata Bojs, The Prostitutes, Boris Carloff, Ladyhawke aj. vytvořených pod hlavičkou projektu The Fakes. Hudební tvorbou v DAW se zabývá už od konce 90. let a do současnosti si prošel používáním hned několika z nich (mj. Cubase, Ableton Live, Studio One, Logic Pro X). Můžete ho znát také jako moderátora podcastu Studiotime pro Kytary.cz, který je přímo zaměřený na studiové a nahrávací technologie nebo jako moderátora hudební talkshow On Air.

Akce se bude konat v sobotu 25. listopadu od 10 do 16 hodin v prostorách Kytary.cz v Praze-Modřanech, ulice Mezi vodami 23. Nezapomeňte si přinést svůj laptop s vlastní verzí nainstalovaného DAW (může se jednat i o jejich bezplatné verze, například Ableton Lite, Garage Band nebo Studio One Prime) a sluchátka! Vše ostatní už pro vás bude na místě k dispozici.

Přihlášku na kurz zašlete na email: pavel@kurzydaw.cz. Cena kurzu je 2500 korun, instrukce o platbě za kurz a veškeré další informace k němu vám budou zaslány obratem na váš mail.

Tagy DAW Pavel Kučera

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY