Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nux Mighty Space: modelingové kombo s výkonem 30 W

V poslední době velmi agilní čínská značka Nux, specializující se hlavně na výrobu pedálů, multiefektů a modelingových systémů, se rozhodla zatopit konkurenci také v oblasti kompaktních digitálních aparátů, a uvedla na trh modelingové kytarové kombo s označením Mighty Space, přímočarým ovládáním, širokými zvukovými možnostmi včetně IR impulsů a přepracovanou stereofonní koncovou jednotkou, jejíž celkový výkon se z osmiwattového maxima u předchozího modelu Mighty Air posunul na hodnotu 30 W.

Hlavní panel nabízí ovladače gainu, hlasitosti, čtyřpásmových korekcí, reverbu a masteru, přepínač sedmi presetů a také tlačítko Wireless navázané na integrovaný přijímač, takže kromě tradičního kabelu lze v případě přiloženého malého vysílače B-5RC použít i bezdrátový signálový přenos. Detailnější editaci, včetně výběru efektů, IR vzorků, ukládání či vytváření dalších presetů atd. obstarává firemní aplikace Mighty Editor (Mac / Windows) či mobilní verze MightyAmp APP.

Nechybí ani streamovací Bluetooth modul (iOS / Android), rytmická sekce a součástí balení je i footswitch, pro který jsou na zadní straně připraveny dva vstupy. Další konektivita sestává z portu USB-C navázaného na vestavěnou zvukovou kartu (loopback, reamping atd.), minijackových zdířek pro sluchátka nebo Aux In (s vlastním potenciometrem hlasitosti) a výstupu pro externí kabinet.

Vzhledem k nevelkému plastovému šasi a dvojici poměrně malých reproduktorů je daný výstup skvělým řešením, jak pomocí externího boxu posílit výrazným způsobem výsledný zvuk a dynamiku tónu. Výrobce tomu přizpůsobil i impedanční možnosti, takže připojit lze boxy o impedanci 4, 8 nebo 16 ohmů.

K dispozici je 21 typů virtuálních zesilovačů postavených na modelingové technologii TSAC-HD (White-Box), 34 IR impulsů kytarových a basových kabinetů plus dvacítka uživatelských slotů, tři impulsy akustik Gibson a Martin nebo 43 různých efektů rozdělených do bloků GATE, CMP, EFX, EQ, MOD, DLY, RVB, jejichž pořadí v řetězci obsahujícím až 9 položek je možno libovolně měnit.

Nux Mighty Space je napájen prostřednictvím DC adapteru 15 V / 2.5 A nebo duální integrované dobíjitelné baterie (11.1V / 5000 mAh), u níž výrobce udává výdrž až sedm hodin nepřetržitého provozu. Oficiální česká cena včetně zmíněného mini-vysílače Nux B-5RC a dvoutlačítkového footswitche se pohybuje okolo hranice 13200 Kč. Rozměry: 363 x 171 x 171 mm, hmotnost: cca 4 kg, systémová latence: 1.2 ms, rozlišení: 32-bit / 48 kHz.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY