Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 16.07.2021 - 10:00

Nové kytarové gig bagy Boss CB-EG10 a CB-EG20

Boss má s obalovou technikou dlouholeté zkušenosti, což potvrzují např. převozní pouzdra pro firemní multiefekty, pedalboardy, obaly komb, kabinetů apod., ale v portfoliu firmy doposud chyběla nástrojová pouzdra. S příchodem nové synth/kytary Boss EURUS GS-1 se japonská značka rozhodla vstoupit i do tohoto segmentu a představila hned dva nové modely kvalitních kytarových gig bagů, nesoucích označení CB-EG10 a CB-EG20.

Lehký a zároveň dostatečně odolný gig bag CB-EG10 je navržen tak, aby se do něj vešla většina standardně koncipovaných elektrických kytar s tělem ve tvaru Stratocasteru, Telecasteru, Les Paulu, SG a příbuzných konstrukcí. Bezpečnost nástroje zajišťuje silné vnitřní polstrování potažené měkkým sametem a stabilitu usazení obstarávají dvě odnímatelné opěrky krku doplněné jistícími panely v místech korpusu a hlavice.

Povrch tvoří nepromokavá polyesterová tkanina, boky pouzdra jsou částečně vyztuženy, spodní část chrání plát pryže, použity byly masivní zipy, pro uložení kabeláže, strun, servisních klíčů, not a dalšího příslušenství slouží dvě kapsy a připravena jsou dvě madla plus nastavitelné polstrované popruhy.

Vnější rozměry modelu CB-EG10: délka 1080 mm, šířka 395 mm, výška 150 mm. Vnitřní rozměry: celková délka 1015 mm, délka/šířka (prostor korpusu) 450 mm / 320 až 350 mm, šířka (prostor krku a hlavice) 170 mm, celková hloubka 60 mm. Hmotnost pouhých 1.4 kg.

Luxusněji pojatá verze CB-EG20 disponuje polotuhou konstrukcí kombinující vlastnosti gig bagu a pevného pouzdra. Prémiový model je podobně jako varianta CB-EG10 uzpůsoben pro různé typy el. kytar a nechybí velkoryse řešená opěrka krku s jistícím pásem nebo dvojice kapes. Širší popruhy mají ještě bytelnější polstrování  a lze je ukrýt do velké zadní přihrádky, takže nepřekážejí při manipulaci..

Přibyla čtveřice gumových nožiček a při vertikálním postavení lze spodní lub nástroje ochránit vnitřním odnímatelným panelem, jenž zároveň slouží k pevnějšímu usazení kratších kytar. Vnější stěny jsou ušity z voděodolného nylonu a kromě smyčkového madla je pouzdro vybaveno pevnou ergonomickou rukojetí s pojízdným systémem.

Vnější rozměry modelu CB-EG20: délka 1120 mm, šířka 380 mm, výška 160 mm. Vnitřní rozměry: celková délka 1030 mm, délka/šířka (prostor korpusu) 470 mm / 325 až 360 mm, šířka (prostor krku a hlavice) 190 mm, celková hloubka 60 mm. Hmotnost pouhých 3.1 kg.

Oficiální evropská cena lehkého flexibilního gig bagu Boss CB-EG10 se pohybuje těsně pod hranicí 80 eur, prémiové hybridní pouzdro CB-EG20 je dostupné za cca 150 eur. Oba modely jsou nabízeny v klasickém černém provedení zdobeném bílým logem značky, interiér má šedočernou barevnou úpravu.

Tagy boss Boss CB-EG10 Boss CB-EG20
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY