Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 07.11.2021 - 00:01

Nová aktualizace pro dechový synth Roland Aerophone Pro

Roland před rokem představil špičkový dechový syntezátor Aerophone Pro, využívající pokročilé firemní technologie Zen-Core a SuperNATURAL. Nyní japonská značka vydala zásadní aktualizaci Aerophone Pro AE-30 Version 2.0, která možnosti tohoto už v základu skvěle vybaveného nástroje posouvá o další stupeň výš.

Aktualizace Aerophone Pro AE-30 Version 2.0 otevírá hráčům na dechové nástroje nový svět zvuků a rozšířeny byly také manuální vlastnosti. K původnímu saxofonovému prstokladovému systému byly přidány prstoklady pro klarinet a flétnu, což je z pohledu flexibility výrazný krok vpřed.

Výrobce slibuje, že díky novým zvukovým rejstříkům a artikulacím bude hra na Aerophone Pro ještě expresivnější a zábavnější. Tomu má napomoci také podpora interního pohybového senzoru, takže hráč může v návaznosti na svůj pohyb ovládat úroveň tónu, harmonické složky, vibrato a další nuance. Připravena je i funkce X-Fade a vypínání opěrky palce.

Součástí updatu je navíc přístup do Roland Cloudu, takže uživatel může prozkoumat celou řadu nových zvuků včetně rozšíření Wave Expansions, nejrůznějších zvukových balíčků a dalších tónů založených na nástrojích postavených na platformě ZEN-Core Synthesis System. V cloudu pravidelně přibývají nové Sound Packy, kde nechybí ani presety navržené speciálně pro Aerophone Pro s ohledem na jeho jedinečné ovládání a expresivní artikulaci.

K dispozici je také aplikace pro tvorbu hudby Zenbeats, jejímž prostřednictvím může hráč nahrávat a produkovat  muziku jak ve studiu, tak i v mobilním zařízení. Aktualizaci Aerophone Pro AE-30 System Program Version 2.00 lze stáhnout zde. Detailnější informace přináší přiložené video.

Tagy Roland Roland Aerophone Pro V2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY