Přejít k hlavnímu obsahu
ahmed - So, 25.06.2016 - 08:01

Normandie od Kieslowski je regulérní krátký film

Natočit videoklip jako film se pokusil režisér David Mencl. Společně s Agátou F. Mayerovou zpracoval skladbu Normandie od Kieslowski z jejich poslední desky Mezi lopatky. Dvojice Marie Kieslowski a David Pomahač ji ve spolupráci Janem P. Muchowem připravovala právě na severu Francie.

Kapela samotná se v klipu objeví minimálně. Prostor dostávají herci Verica Nedeska, Jenovéfa Boková, Jakub Zich a dalších téměř třicet neherců. Poetika místa je zvýrazněná i nečekaným příběhem z vrakoviště. "Zaujala mne ta dlouhá hudební plocha bez textu, píseň jsem proto hned vnímal spíš jako hudbu k filmu," říká režisér klipu s tím, že jeho kolegyně Agáta ho dost brzdila a formovala jeho nápady, což podle něj bylo dobře. Místo kostela totiž původně měla být benzinka, místo vrakovište nevěstinec a pak zase místo benzinky nevěstinec. A já takovým klipům říkám: ANO.

Tagy Kieslowski
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu Beseda u Bigbítu, na Xplaylistu nebo dříve Freemusic a u labelu X Production.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY