Přejít k hlavnímu obsahu
Deaths
Deaths
redakce - Čt, 13.06.2013 - 11:27

Nabrat trochu splínu a pózy: ◊►≈ aka PZH a Deaths

V rámci koncertních setů současné české progresivní hudební scény tu dnes máme něco pro ty otrlejší z vás: 18. června na Flédě vyrazte na dvojkoncert elektro a synth popových kapel PZH (◊►≈) a Deaths v rámci tradičních Radio Wave Live Sessions. Koncert je součástí putovní výstavy Děláme vlny, kterou mohou zájemci zhlédnout až do konce června v klubu Fléda a v pasáži Divadla na Orlí v Brně.

Česká kapela Deaths vznikla loni v Brooklynu, kde zpěvák a skladatel skupiny Igor Bruso pobýval na stáži v newyorské pobočce magazínu Vice. Skupina, která se původně jmenovala Girls On Drugs, ve své hudbě reaguje na aktuální vlnu syntezátorového popu, a to i přesto, že Igor Bruso má za sebou bohatou zkušenost z hraní v punkových kapelách. I tenhle fakt dokazuje, že se Deaths nenechávají dobrovolně omezovat žánrovými hranicemi. Všiml si toho třeba i zahraniční hudební blog The Line Of Best Fit, který Deaths zařadil ke skupinám, které se vyplatí sledovat.

Brněnská skupina ◊►≈ aka PZH (známá i jako Piča z hoven) v loňském roce zaujala především podařenou deskou Doom na kraji lesa. Česká odpověď na witchhousový trend měla podobu velmi originální nahrávky, kterou o úroveň výš posouvaly jejich videoprojekce a poetické texty v češtině.

Deaths - Karaoke Blues from Igor Bruso on Vimeo.

◊►≈ aka PZH
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY