Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #60: Petr Nouzovský

Jen pouhý seznam všech činností, kterým se věnuje, je tak rozsáhlý, že by se o nich dalo mluvit celý den. Petr Nouzovský je ale především špičkový violoncellista hrající s velkým úspěchem po celém světě. Povídali jsem si o jeho začátcích a o cestě k sólové hře. Došlo i na pedagogickou činnost a roli dramaturga festivalu Věčná naděje.

Petra Nouzovského, který se řadí mezi nejlepší violoncellisty své generace, můžeme slyšet na mnoha prestižních pódiích – Concertgebouw v Amsterdamu, Festivalový sál Bad Kissingen, Rachmaninovův sál v Moskvě, Herkules Saal v Mnichově... Jeho hra je pro svou svrchovanou technickou noblesu snoubící se s originální hudebně-tektonickou výstavbou jím interpretovaných skladeb hodnocena v superlativech. Od roku 2020 je Petr Nouzovský dramaturgem festivalu Věčná naděje.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Petr Nouzovský Podcast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY