Přejít k hlavnímu obsahu
Pavel Koudelka během nahrávání nové desky Dunaje. | Foto: archiv Dunaj
Pavel Koudelka během nahrávání nové desky Dunaje. | Foto: archiv Dunaj
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #56: Pavel Koudelka

Myslím, že u nás není druhý takový bubeník jako Pavel Koudelka. Jeho hra je nezaměnitelná, dynamická a pestrobarevná, i když používá naprosto minimální sestavu bicích. Jeho hudební život je stejně pestrý jako jeho hra. Osudovou se mu stala skupina Dunaj, se kterou po šestadvaceti letech právě vydal nové album.

Rozhovor o dobách lichých i sudých.

Pavel Koudelka s hudbou začínal na hodinách klavíru, na bicí nástroje nejdříve jako samouk, během studií na gymnáziu pak navštěvoval lekce v ZUŠ. Prvním významným hudebním uskupením, ve kterém hrál v letech 1985–1995 spolu s Petrem Vášou, byla kapela Z kopce, pak Ošklid a A-beat. Ze skupiny Z kopce přešel do brněnské kapely Dunaj a následovala kapela BOO. V roce 2002 se stal členem skupiny Mňága a Žďorp, kde hrál až do roku 2016. V současné době působí spolu s Vladimírem Václavkem a Josefem Ostřanským ve znovu oživeném Dunaji, je kapelníkem v brněnské skupině Led Zeppelin revival a A-beat, současně hraje v kapelách BOO, Zadáci a Zesilovači.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Pavel Koudelka

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY