Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #81: Jana Kománková

Má velký talent psát a mluvit o hudbě s nasazením, zaujetím a také s velmi silným názorem. V osmnácti letech nastoupila Jana Kománková do redakce uznávaného hudebního magazínu Rock & Pop. V kolektivu vedle Vojtěcha Lindaura nebo Jana Ivana Wünsche tak mohla růst v nepřehlédnutelnou osobnost kulturní žurnalistiky, jakou je dnes.

Rozhovor o životě v éteru. Připravili jsme ve spolupráci s LD Systems.

Jana Kománková je česká novinářka a rozhlasová moderátorka. Pracovala v časopise Rock & Pop jako redaktorka a později zástupkyně šéfredaktora (1992–2001). Od roku 1993 je moderátorkou na pražské nezávislé rozhlasové stanici Radio 1, kde vysílá dvakrát týdně. Dělá rozhovory s osobnostmi a vybírá hudbu do pořadů, které moderuje. Od roku 2010 vede web protisedi.cz a v létě 2023 vyšla její kniha Život v éteru o historii Radia 1.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Jana Kománková Radio 1 protisedi.cz rozhlasová publicistika David Pomahač LD Systems

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY