Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač - Út, 03.08.2021 - 08:00

Na kafe s Davidem Pomahačem: Jan Čechtický

Říká o sobě, že je hyperaktivní a nevydrží chvíli v klidu. A proto prý musí běhat, jezdit na kole, hrát fotbal. Uržuje si tak čistou hlavu a taky tak zřejmě aktivuje energii kreativní, kterou fantasticky zúročuje nejen ve svém domovském projektu Ohm Square, ale i v hudbě pro divadlo, film i produkci jiných interpretů a ve spoustě dalších projektů. Vím, že Honzu Čechtického na rozhovory moc neužije a těší mě, že se se mnou vcelku rozpovídal. Je nesmírně hloubavej a je radost s ním mluvit.

S Honzou se známe někdy od roku 2003. A protože jsem byl vždycky fanoušek elektronické hudby a Ohm Square je dodnes moje top oblíbená kapela, oslovil jsem ho, aby produkoval a hlavně smíchal album mojí tehdejší kapely Bez peří. Záměr byl, aby desku kytarové kapely měl v rukou někdo odjinud. Jsem rád, že tehdy souhlasil a dodělal album s námi i přesto, že všechny jeho rady a doporučení jak nahrávat jsme z nezkušenosti pochopili špatně, a dodali jsme mu velké množství balastu. Hodně mě tehdy naučil, i když to možná sám ani neví. 

Poslechněte si rozhovor o sportu, filmu a dětech a trochu i o hudbě.

Jan Čechtický je hudebník a producent známý především ze své kapely Ohm Square, která je pro tuzemskou elektronickou scénu naprosto nepostradatelná. Vystupuje jako DJ, dělá produkci i remixy pro jiné interprety, hudbu do do divadla, reklam a znělek a  jeho hudba zazněla také  v mnoha filmech. Dokonce má za sebou i herecké zkušenosti z filmů Šeptej, Knoflíkáři, Anděl Exit a Bloudím. Ale jak sám přiznává, už herecké nabídky úspěšně odmítá.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Jan Čechtický

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY