Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #114: Stroon

Mám vždycky velkou radost, když se potkám se slovenským umělcem, protože tamní scénu obdivuji už dlouhou dobu. Obzvlášť na poli alternativní a elektronické hudby se toho děje hodně zajímavého. Dalibor Kocián aka Stroon je jedním z nejvýraznějších zástupců slovenské progresivní elektroniky a právě vydal nové album Metal Bubble Memories, o jehož vzniku jsme si povídali.

Rozhovor o metalu, vibrafonu a důchodu v Praze.

Stroon (Dalibor Kocián) je slovenský elektronický producent a hráč na vibrafon, který ve své tvorbě už víc než dekádu spojuje různé vlivy včetně metalu nebo opery. Je také skladatelem scénické hudby pro divadlo, film nebo pro výtvarné instalace. Aktuální album Metal Bubble Memories vyšlo 30. května 2024.

 

Sledujte podcast Na kafe s Davidem Pomahačem na Instagramu.

 

Podcast vzniká s podporou našeho partnera LD Systems, na jehož špičkovou audiotechniku pořad nahráváme. Inovativní výrobky této značky doporučujeme – ať už se jedná o sluchátka, mikrofony, reproboxy, zesilovače, ozvučovací sestavy nebo třeba bezdrátové systémy.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Stroon David Pomahač Podcast LD Systems

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY