Přejít k hlavnímu obsahu
ahmed -

Na Crossroads zahrají Ponk, kteří byli vybráni na Womex

Už 12. a 13. července v prostorách ostravského Dolu Hlubina proběhne třetí ročník showcasového festivalu Czech Music Crossroads. Má podtitul Od Baltu po Dunaj, avizuje atraktivní panelové diskuze a představí vybrané hudebníky z Česka, Maďarska, Polska a Slovenska. Mezi účinkujícími se objeví také Ponk, kteří aktuálně uspěli na prestižním Womexu.

Crossroads, předcházející Colours od Ostrava, prezentuje kvalitní muziku zejména ze scény world music, folku, jazzu a nové akustické hudby. Lákadlem pro muzikanty jsou ale zejména diskuze vedené hudebním publicistou Petrem Dorůžkou a tzv. speed dating, kdy zahraniční odborníci poskytují přihlášeným zájemcům osobní konzultaci ohledně strategie a uměleckého růstu.

Těžiště konference se letos ještě více přesune k hudebnímu exportu. Odborníci z celého světa budou prostřednictvím interaktivních kurzů školit hudebníky, jak se prosadit v mezinárodní konkurenci. Zúčastní se i zahraniční specialisté z oblasti distribuce, kteří mají dlouholeté zkušenosti z šířením českých nahrávek na mezinárodním trhu.

Jedním účastníků koncertní části Crossroads jsou brněnští Ponk, se kterými jsem loni dělal rozhovor. A právě Ponk si porota Sedmi samurajů aktuálně vybrala také na dvaadvacátý ročník festivalu Womex – The World Music Expo do Santiaga de Compostela. Po Tara Fuki a Clarinet Factory se jedná o historicky teprve třetí zástupce České republiky a vůbec první česky zpívající kapelu na této prestižní akci.

Tagy Ponk

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

ahmed
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY