Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 19.01.2015 - 00:01

MXR Custom Shop Il Torino Overdrive

Divize Custom Shop renomované společnosti MXR představila zbrusu nový drive nesoucí označení Il Torino Overdrive. Město Turín není v názvu krabičky náhodně - za návrhem tohoto overdrivu stojí přední italský vývojář a výrobce prémiových aparátů a efektů Carlo Sorasio.

Zkušený designér postavil zkreslovací obvod na tranzistorech MOSFET, díky kterým se zvuk analogového overdrivu blíží svým muzikálním charakterem a dynamickými vlastnostmi soundu elektronkových předzesilovačů. Šasi efektu v modrém metalizovaném laku, připomínající svým odstínem známý Boss Chorus CE-3 z osmdesátých let, je kromě potenciometru Master pro celkovou hlasitost a ovladače míry zkreslení Gain osazen trojicí korekcí basů, středů a výšek, takže možnosti nastavení jsou na rozdíl od efektů s jedinou tónovou clonou mnohem širší.

Variabilitu Il Torina podtrhuje také minispínač, umístěný pod aktivační diodou, kterým volíme mezi modem Boost s menším zkreslením a OD s více saturovaným zvukem. První režim využijeme především pro nakopnutí vstupu lampového zesilovače, zatímco v modu OD se dostáváme k organičtějšímu, ale stále velmi transparentnímu typu zvuku.

Podle informací výrobce je efekt vybaven sofistikovaným výstupním bufferem s nízkou impedancí (Class A), jenž je schopen zachovat kvalitu signálu i v případě dlouhého efektového řetězce s řadou propojovacích kabelů.

Pokud hledáte kvalitní a variabilní boost/overdrive s lampovým charakterem zkreslení, tak MXR Custom Shop Il Torino Overdrive rozhodně zařaďte mezi adepty k vyzkoušení. Efekt by se měl v Evropě objevit v řádu několika týdnů.

Tagy Dunlop Jimi Hendrix Octavio
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY