Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 13.01.2017 - 00:01

Multiefekt Mooer Ocean Machine Devina Townsenda

Kanadský kytarista, zpěvák a skladatel Devin Townsend je novou tváří agilní čínské značky Mooer, která se na trhu etablovala především díky svým mini pedálům. Výsledkem spolupráce a rok trvajícího vývoje je signovaný multiefekt Mooer Ocean Machine, jehož označení vychází z názvu Townsendova druhého sólového alba z roku 1997, tedy z doby, kdy Townsend fungoval paralelně také jako frontman kapely Steva Vaie, se kterým natočil skvělé CD Sex & Religion.

Šasi krabičky poskytující několik typů delaye v kombinaci s reverby a looperem je vyrobeno z plechu ve stylovém modrém laku a hlavnímu panelu vévodí přehledný barevný displej. Pravá strana je vyhrazena ovládacím prvkům duálního delaye rozděleného do nezávislých sekcí A a B s možností jejich současné aktivace. V nabídce najdeme celkem 17 dozvukových modů počínaje režimem Digital, přes Tape, Analog, Modulation, Echo, Galaxy, Rotary až po Reverse nebo Filter a každý z dvojice delayů má vlastní ovladače Feedback, Time, Tone a Mix.

Na levé straně najdeme rotační přepínač volící z devítky reverbů (Room, Plate, Hall, Reverse, Spring atd.) nad nímž jsou umístěny potenciometry Shimmer, Decay, Tone a Mix. Nechybí encoder pro pohyb v menu a tlačítka pro další editaci presetů, včetně spínače looperu s pamětí o objemu 32 MB, která pojme audio záznam o délce až 1 minuty. Patche jsou organizovány do osmi bank po třech presetech, takže k dispozici je celkem 24 uložitelných pozic.

Efekt je osazen třemi kovovými nášlapnými footswitchi s barevnými diodovými prstenci - levý přepínač aktivuje reverb, nastavuje tap tempo nebo obsluhuje looper, prostřední switch zapíná Delay B a funkci Half Speed plus umožňuje pohyb v bankách směrem dolů a pravé tlačítko spouští Delay A nebo funkci Reverse plus banky s vyšším číslem. Současné zmáčknutí dvojice sousedních switchů navíc umožňuje přímý přístup k režimům Tap a Preset.

Veškeré konektory se nacházejí na přední straně šasi a sestávají ze vstupu externího expression pedálu, dvojice jackových audio vstupů a stejného počtu výstupů, což umožňuje zapojení v monu, stereu i tzv. true stereu, DIN zdířek MIDI In a Out a konektoru síťového adapteru. Novinka by měla na trh dorazit pravděpodobně na přelomu února a března s cenovkou okolo 300 dolarů.

Tagy Mooer Mooer Ocean Machine Devin Townsend
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY