Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 19.08.2022 - 00:01

Modulační reverb Solid Gold FX Surf Rider IV

Do celosvětové distribuce vyráží už čtvrtá generace pedálového rerbu Surf Rider z produkce kanadské butikové značky Solid Gold FX. Ručně kompletovaný model s prostým označením Surf Rider IV se od předchozích sérií neliší jen kompaktnějším šasi, ale také nabídkou dozvukových emulačních režimů ve stylu pružinového hallu, inspirovaného modely využívanými ve vintage kombech, a doplněného modulační jednotkou s intuitivním ovládáním i aktivací.

Kromě potenciometrů Level (hlasitost efektovaného signálu) a Decay (délka dozvuku) je efekt vybaven parametry Dwell – charakter barvy efektu a Body – objem reverbu, které zároveň zastávají funkce Depth a Speed, nastavují rychlost a hloubku pulsace modulační jednotky. Navíc je zde instalován malý páčkový spínač Tank umožňující výběr následujících modů:

Reverb-O-Rocket (pol. vlevo) – zvuk vycházející z kompaktnější verze pružinového reverbu, který lze nalézt v nízkowattových vintage kombech a některých starých páskových delayích. Hladký jemný zvuk připomínající dozvuk z aparátu Ampeg Reverberocket '62 či populárního Rolandu Space Echo.

Super Reverb (pol. uprostřed) – klasický surfrockový pružinový reverb typický pro šedesátá léta je blízký hallu v tweedových kombech Fender, čemuž odpovídá i delší projekce s lehce kovovým témbrem a širším záběrem.

Fantasy Reverb (pol. vpravo) – pružinový hall posunutý až na hranici možností díky emulaci soundu dlouhých rezonančních pružin s masivní harmonicky bohatou odezvou, citlivou reakcí na atak strun a dlouhým sustainem.

Prostřednictvím malého DIP přepínače uvnitř šasi lze volit mezi tzv. trails a bufferovaným bypassem, kdy první mod umožňuje přirozené doznění reverbu po jeho vypnutí. Stejně (DIP 2) je řešen také pracovní režim footswitche, a to v modech latch nebo momentary. Modulační flutter okruh je tedy možno zapínat i stiskem a podržením multifunkčního nášlapného přepínače.

Modulační digitální spring reverb Surf Rider IV z montrealských dílen firmy Solid Gold FX má rozměry 119 x 94 x 30 mm a průměrný proudový odběr 65 mA. Napájení zajišťuje standardní 9V adapter, cena flexibilního modelu se na americkém trhu pohybuje okolo hranice 210 dolarů.

Tagy Solid Gold FX Solid Gold FX Surf Rider IV

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY