Přejít k hlavnímu obsahu
ahmed - Po, 02.05.2016 - 18:16

Midi Lidi vypustili Lux

Udělej si čas na život, takové je hlavní motto čtvrtého alba kapely Midi Lidi, které pod názvem Give Masterpiece A Chance! vyjde v polovině června. Z něj je i první videoklip ke skladbě Lux. Deska vyjde po téměř pěti letech od předchozí Operace „Kindigo!“ a bude prý tou nejpozitivnější a nejpísničkovější v historii kapely. Inspiraci pro tento videoklip můžete hledat třeba už ve filmu Pěsti ve tmě z roku 1986, s Markem Vašutem v hlavní roli, a sázím na to, že by vás už teď mohl dostat rovnou do letní pohody.

Po nedávném krátkém sporu o autorství písně Lux a jeho urovnání (kapela čelila obvinění z plagiátorství), přichází k divákům konečně videoklip k této písni. „Takových klipů je milion, možná i víc. Kapela hraje ráda, někdo je mladší a hezčí, jiný zase umí něco, co může předvést ostatním, jak se koneckonců zpívalo už ve filmu Císařův pekař a pekařův písař, kde také pekli. Říkali jsme si, že když zahrajeme něco dobrého, bude to vypadat, že si chceme pomoct. Ta představa se nám líbila,“ říká frontman kapely Petr Marek, pro kterého bylo natočení videa ke skladbě Lux i uzavřením příběhu jeho prvních námluv. „Mé první rande proběhlo ve třinácti na filmu, kam mě ta holka pozvala. Dodnes si pamatuju na to, jak mi na konci filmu říkala, že se jí líbím,“ dodává.

Zatímco před deseti lety se Midi Lidi na prvním albu Čekání na robota vysmívali jednoduchým technokratickým řešením, dnes rovnou přicházejí s vysavačem. A vyprávějí příběh, který dobře dopadne: jak člověk začne skutečně žít. Co mu říkáte?

Tagy MidiLidi monikino kino

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

ahmed
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY