Přejít k hlavnímu obsahu
MEINL PRO-TABLA
MEINL PRO-TABLA
redakce - St, 12.06.2013 - 10:18

Meinl: Pro divoké rituální večery i relaxaci

Žijeme v době stresu a s časem blížícího se léta bychom měli konečně vydechnout. Se samba bubnem nebo tablem od Meinlu se každý uvolní skvěle, aniž by musel umět opravdu hrát. V rámci Dětského dne dokonce zabraly i u předškolních ratolestí našich redaktorů. A co je u této firmy nového?

Meinl Tabla
Tabla Meinl se vyrábějí v Thajsku z autentických přírodních materiálů a splňují všechny nároky na klasický etnický zvuk. Uplatňují se především v indické hudbě, ale už od 60. let jsou také populární součástí nejrůznějších stylů hudby západní. Tabla Meinl jsou vyrobena z palisandru a hlavy tvoří pravá výběrová kozí kůže. Menší buben má průměr 5,5 palce, větší 8,5 palce. Ladí se pomocí systému kožených provázků. Součástí výbavy je i ladicí kladívko, nylonový obal a polstrované podložky. Hraní na ně zvládne každý.

Meinl CA14
Caixa je jeden z tradičních brazilských samba bubnů. Jeho plášť tvoří lehký hliník a hlava o průměru 14 palců je z kvalitní a odolné syntetické blány. Rozeznívá se různými typy paliček a k jeho zvuku významně přispívá uvnitř umístěný (vypínatelný) struník, přičemž ve výbavě najdete i ladicí klíč.

Meinl FD16SD
Tento Sea drum, ruční buben o velikosti 16“, je vyroben z dřevěné obruče, kterou z jedné strany uzavírá pravá kozí kůže a z druhé strany syntetická blána. Meinl používá dřevo gumovníku (rubber wood). Uvnitř jsou ještě drobné ocelové kuličky, které při krouživých pohybech a současném bubnování vytvářejí pozoruhodné zvukové efekty (odtud “mořský” buben).

Meinl CH-H24
Tyto chimes z produkce firmy Meinl tvoří závěsná dřevěná konzole, na níž je v kruhovém uspořádání zavěšeno 24 tyček z pozlacené hliníkové slitiny. Mají velmi jasný, zřetelně definovaný a harmonicky vyvážený zvuk, který je velmi dobře slyšet přes ostatní nástroje, dobře se s nimi spojuje a zároveň neruší. Perkusionista s jejich pomocí dokáže rozličnými technikami vytvářet množství zajímavých a unikátních zvukových atmosfér.

Meinl Artisan Edition Cajon
Tento jedinečný cajon z řady Seguiriya Line je ručně vyráběn ve Španělsku. Přední desku se speciálním obrysem a konkávním kontaktem tvoří vzácné dřevo Canyon Burl, ostatní resonanční stěny jsou z 11vrstvé březové překližky. Svrchní plotnu zdobí dekorativní dřevěná inlay, na boku je efektní vypálená značka. Uvnitř je 16 vertikálních nastavitelných snare strun, vespod jsou 4 nohy z měkké gumy. Jemnou síťkou potažený sound port s prstencem na okraji působí jako kompresor a zvyšuje barevnost zvuku.

Jo, není nad to si někdy jen tak zabubnovat a uvolnit se...

Meinl CA14 Meinl CH-H24 Meinl Tabla Meinl Artisan Edition Cajon Meinl Artisan Edition Cajon
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY