Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 18.06.2015 - 00:01

Limitovaná edice komb Marshall DSL40C Specials

Společnost Marshall Amplification připravila pro kytaristy a fanoušky značky limitovanou sérii lampových komb Marshall DSL40C Specials, která zahrnuje trojici designově odlišných modelů Pitch Black, Cream a Vintage.

Verze Pitch Black Special v dnes velmi populární povrchové úpravě Stealth má veškeré kovové prvky včetně hlaviček potenciometrů v černém chromu, kovově černé je i logo značky a lemování vnitřních hran šasi.

Varianta Cream Special se už více blíží klasickému marshallskému pojetí s tím rozdílem, že kabinet je polepen koženkou v barvě slonové kosti, což aparátu dodává mimořádně elegantní vzhled.

Zastánce retro designu asi nejvíce osloví typ Vintage Special s ochrannou síťkou v barevné kombinace pepř a sůl a původním "oldschool" logem na zlaté destičce kryté plexisklem, které se na zesilovačích a boxech britské značky objevovalo u prvních sérií vyráběných v šedesátých letech.

Aparáty, patřící do populární řady Dual Super Lead, jsou osazeny trojicí předzesilovacích elektronek ECC 83 plus jednou lampou ECC83 a dvojicí výkonových elektronek EL34 v koncovém stupni. Komba poskytují výkon 40 W s možností přepnutí do 20 wattového režimu.

Marshall DSL40C je stejně jako zesilovač DSL JCM 2000 dvoukanálový s oddělenými dvojicemi potenciometrů gainu a hlasitosti. Decentnější kanál Classic disponuje ještě přepínačem Clean/Crunch, zatímco u zkresleného kanálu Ultra najdeme režimy Lead 1 a Lead 2. Společné korekce sestávají z ovladačů basů, středů, výšek, presencí a resonance (nízké basy). Spínač Tone Shift mění charakter a výraznost středových frekvencí a pro každý kanál je zde také samostatný digitální reverb.

Zadní panel je vyhrazen vstupu pro footswitch (přepínání kanálů a reverbu), 8 a 16 ohmové výstupy pro externí boxy a interní dvanáctipalcový reproduktor Celestion Seventy 80, send a return vypínatelné sériové efektové smyčky a přepínač trioda/ pentoda (20/40 W).

Pokud uvažujete o pořízení celolampového komba, máte rádi typický Marshall sound, vyhovuje vám dvoukanálová koncepce řady DSL a osobitost pro vás není neznámým pojmem, tak vyzkoušejte některý z modelů designově povedené řady aparátů Marshall DSL40C Specials. Ceny na českém trhu by se měly pohybovat okolo 20 500 Kč.

Tagy Marshall
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY