Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 17.12.2019 - 00:01

Kytarový syntezátor Boss SY-1000

Engin nové generace, výkonnou DSP jednotku, zpracování signálu v rozlišení 48 kHz/32-bit , bezprecedentní zvuk, možnost simultánního využití tří virtuálních nástrojů, rozhraní GK, sekci Dynamic Synth, špičkové efekty, modeling a mnoho dalšího nabízí kytarový a basový syntezátor Boss SY-1000, který se stává novou vlajkovou lodí značky a zároveň i etalonem této produktové kategorie.

Kromě zmíněného Dynamic Synthu, dokonale kopírujícího přirozené chování kytary bez nutnosti zapojení speciálního převodníku, je k dispozici OSC Synth s analogovým soundem, filtracemi a ADSR, nechybí modifikované verze starších modelů Roland E-80, GR-300 a zcela přepracován byl duální šestnáctikrokový sekvencer s funkcemi pitch, filter, amplitude.

Unikátní nástroj VIO Guitar emuluje zvuk smyčcových nástrojů a novinkou je také jednotka Poly FX doplněná rejstříky E.Guitar, E.Bass a Acoustic. Další možnosti přináší propojení synthu pomocí systému Roland GK (snímač + rozhraní s 13 piny), praktickou vychytávkou jsou režimy funkce Guitar-to-MIDI, Bass-to-MIDI a vybírat lze z velkého množství efektů a zesilovačů převzatých z multiefektu Boss GT-1000.

Editaci usnadňuje přehledný displej, pohyb v bankách, presetech či přepínání CTRL obstarává 8 nášlapných footswitchů, hlavní i sub stereo výstupy mají nezávislou ekvalizaci, pro připojení externích efektů je připraven send / return sériové smyčky s pohyblivývou pozicí v řetězci, samozřejmostí jsou vstupy expression / CTRL pedálů, USB port, GK konektor a DIN zdířky MIDI In, Out.

Pro další úpravy slouží editor Boss Tone Studio a nabídku custom presetů najde uživatel ve zvukové knihovně Tone Central. Cena syntezátoru Boss SY-1000 dodávaného s adapterem Roland PSB-1U se na českém trhu pohybuje pod hranicí 26200 Kč. Snímače GK-3 a GK-5 jsou prodávány samostatně.

Tagy boss Boss SY-1000
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY