Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kytarový mini-poweramp Hotone Loudster

Mnoho kytaristů, kteří od svého gearu požadují především maximální mobilitu, oceňují výhody miniaturních tranzistorových koncových zesilovačů EHX Caliber 22, Magnum 44, Mooer Baby Bomb 30 nebo luxusnějších modelů Seymour Duncan PowerStage 170, ISP Stealth, Quilter atd. S podobně koncipovaným zařízením nyní přichází také asijský Hotone, jenž uvádí na trh malý zesilovač Loudster s výkonem 75 W.

Krabička z ohýbaného hliníkového plechu o rozměrech 190 × 118.5 × 53.5 mm a hmotností 590 g zabere v pedalboardu prostor asi jako dva klasické efekty Boss a její vstupní obvod je impedančně uzpůsoben pro zapojení jakéhokoliv typu (lampa, solid-state, digitální modeling) nástrojového předzesilovače nebo multiefektu s preampovou sekcí.

Černě eloxovaný panel je osazen pouze potenciometrem hlasitosti s velkou krytkou, díky čemuž lze při troše opatrnosti nastavovat při hraní úroveň levelu i nohou a dvojice vystouplých profilů slouží jako úchyty a zároveň také částečně chrání potenciometr.

Hlavní okruh s výstupem pro kabinety o impedanci 4 až 16 ohmů má výkon: 75 W / 4 ohmy, 40 W / 8 ohmů, 20 W / 16 ohmů, z čehož vyplývá, že pro dosažení max. výkonu je vhodné použít box s nízkou impedancí a hlasitost lze také ovlivnit správným výběrem reproduktorů s pokud možno vyšší citlivostí (udáváno v dB).

Společně se vstupními/výstupními jacky a síťovým spínačem je na čelní straně šasi umístěn barelový konektor pro adapter o napětí 18 až 20 V DC, minimálním proudem 4.5 A a polaritou s centrálním kladným pólem (u většiny efektových adapterů je polarita řešena opačně). Cena Loudsteru patřícího do edice Hotone Nano Legacy Floor se pohybuje pod hranicí 200 dolarů.

Tagy Hotone Loudster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY