Přejít k hlavnímu obsahu
Nový song Problém nahrál a zprodukoval Karol Komenda po vzoru svého oblíbeného multiinstrumentalisty Prince zcela sám. | Foto: Pavla Hartmanová
Nový song Problém nahrál a zprodukoval Karol Komenda po vzoru svého oblíbeného multiinstrumentalisty Prince zcela sám. | Foto: Pavla Hartmanová
redakce -

Kytarista a zpěvák Karol Komenda má Problém

Karol Komenda bývá v posledních letech nejvíce vidět po boku Bena Cristovao jako člen jeho doprovodné kapely. V rámci autorské tvorby se pak realizuje v projektu Karol Komenda Group. Na konci roku 2023 si však odskočil od svých dlouhodobých projektů, aby nahrál nový singl pro vinylové vydavatelství Memory Records Prague. Písnička Problém vyšla v distribuci Championship Music koncem ledna, o měsíc dříve k němu Komenda zveřejnil také klip.

Label Memory Records Prague se zaměřuje na soulovou hudbu v Česku žijících hudebníků a jejich prezentaci v zahraničí. Vinylové desky labelu prodávají nejprestižnější obchody s deskami od New Yorku po Berlín a Paříž. Komenda, kterému nedávno vyšlo EP I'm The Man v angličtině, po dlouhé době pro label nahrál autorský song ve svém rodném jazyce. Brzy mu vyjde taky na vinylu.

„S labelem jsem už dříve spolupracoval. Když mi zavolali znovu, abych pro ně nahrál novou písničku, neváhal jsem ani minutu, jediný háček byl v tom, že to mělo být ve slovenštině,“ uvádí Karol Komenda, který v roce 2021 vydal se stejným vydavatelstvím českou cover verzi hitové skladby The Walk od Mayera Hawthorna s názvem Celodenní. Tu si původní autor tak oblíbil, že ji nechal zahrát ve svém online pořadu Wine & Vinyl Hour. Skladba se objevila také v mixtape kultovních brooklynských DJů vystupujících pod jménem Chances With Wolves.

Nový song Problém nahrál a zprodukoval Karol Komenda po vzoru svého oblíbeného multiinstrumentalisty Prince zcela sám. Nejenže nahrál všechny nástroje od basy po bicí, ale napsal si také hudbu a text. Skladba se nese na vlně retro zvuku šedesátých let a balancuje na hraně soulu, bluesu a rocku. Vedle vokální verze se na chystaném vinylovém singlu objeví také instrumentální zpracování songu, ve kterém vynikne zejména dlouhé kytarové sólo. To odděluje první a druhou část písničky. Vinyl vyjde na přelomu února a března a pokřtěn bude v pražském klubu Studio Paměť.

Tagy Karol Komenda

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY