Přejít k hlavnímu obsahu
Třetí místo Martina Bílka v soutěži Electric Guitarlands je oceněním i pro celou českou rockovou kytaru. | Foto: archiv MB
Třetí místo Martina Bílka v soutěži Electric Guitarlands je oceněním i pro celou českou rockovou kytaru. | Foto: archiv MB
redakce -

Kytarista Martin Bílek uspěl v prestižní kytarové soutěži Electric Guitarlands

Český kytarista Martin Bílek zazářil v evropské soutěži rockových kytaristů Electric Guitarlands a vybojoval třetí místo ve velkém finále. Tato prestižní soutěž byla součástí evropského turné čtyř věhlasných rockových kytaristů – Gus G (Ozzy Osbourne), Rowan Robertson (Ronnie James Dio), Michael Angelo Batio (Manowar) a Andrea Martongelli (David Ellefson band).

Turné mělo celkem 26 zastávek v 11 evropských státech a samotná soutěž měla tři fáze. V první fázi rozhodovala porota na základě zaslaných soutěžních videí. Ve druhé fázi byli nejlepší soutěžící pozváni k účasti na jedné ze zastávek turné, kde dostali možnost koncert zahájit a předvést své schopnosti v živém provedení. Z těchto živých soutěžních kol vzešlo osm finalistů, kteří se utkali ve velkém finále. Koukněte na video, díky kterému Martin Bílek v soutěži prošel vůbec prvním sítem a dostal se do dalších kol.

V sobotu 20. května se v italském městě Villa Potenza uskutečnilo závěrečné klání soutěže. Porota, složená z renomovaných kytaristů Gus G, Rowan Robertson, Michael Angelo Batio a dalších zkušených odborníků, měla za úkol vybrat nejlepšího z finalistů. Martin Bílek ohromil porotu svým melodickým a emotivním stylem hry, což mu zajistilo třetí místo v celé soutěži.

Vítězem soutěže se stal Andrea Basili (Itálie), druhé místo obsadil Lorenzo Pulella (Itálie). Martin Bílek (ČR) si připsal bronzovou příčku a potvrdil tak svůj nesporný talent. Valerio De Rosa (Itálie) se umístil na čtvrtém místě, zatímco ostatní finalisté Erwin Nuytemans (Belgie), Konstantinos Symeonidis (Německo), Riccardo Piras (Itálie) a Neven Šćuri (Chorvatsko) se podělili o páté místo. Mrkněte na sestřih z finálového večera.

Martin Bílek je dalším úspěšným zástupcem českého hudebního světa, který se prosadil na mezinárodní scéně. Třetí místo v soutěži Electric Guitarlands je nejen úspěchem pro něj samotného, ale také pro českou rockovou kytaru. Gratulujeme!

Martin Bílek | Foto: archiv hudebníka

Kdo je Martin Bílek?

Rodák z Kyjova Martin Bílek (*1991) je český rockový kytarista a v současné době člen hard rockové kapely Bulvaar a folk rockové kapely Moravians. Kromě toho dost zásadně přispívá do kulturního kvasu v regionu. Je organizátorem koncertů zahraničních rockových interpretů na Moravě – Dan Reed (USA), Mike Tramp (DNK), Adam Bomb (USA), Marco Mendoza (USA), Losing Gravity (DEU) nebo Leon Hendrix (USA).

Tagy Martin Bílek Electric Guitarlands

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY