Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 07.11.2021 - 08:00

Kytarista hraje „duet“ s mostem Golden Gate

Most Golden Gate, který společnost ASCE, sdružující americké stavební inženýry, konstruktéry a architekty, označila za jeden z divů moderního světa, láká turisty už více než 80 let. V posledním roce si ale mnozí návštěvníci kalifornského San Francisca a přilehlého Marin County všimli podivného bzučivého zvuku, který se z mostu ozývá za větrných dnů. A zatímco obyvatelům žijícím v okolí může tento zvuk vadit, kytarista Nate Mercereau se anomálii rozhodl využít jako zdroj inspirace.

V novém projektu nazvaném Duets | Golden Gate Bridge sestavil losangeleský muzikant spolu s inženýrem Zachem Parkesem z Bay Area sérii avantgardních skladeb, které používají éterické hučení mostu jako podklad pod vrstvené party jeho elektrické kytary, dotvářené hrou bottleneckem a volume pedálem.

„V San Francisco Chronicle jsem před časem zahlédl titulek, oznamující, že Golden Gate Bridge hučí a přivádí lidi k šílenství a tým inženýrů pracuje na tom, aby ho umlčel. Když jsem potom slyšel nahrávku toho mystického bzučivého zvuku, napadlo mě přetvořit monumentální sound v něco jedinečného a krásného. Tóny se postupně rozmazávají a když se zvedá vítr, crescendo je tak hlasité, že v určitém okamžiku můžete cítit, jak vaše vlastní tělo vibruje s ním,“ popisuje Mercereau, jenž je na přiloženém záznamu vybavený stratem Godin, multiefekty Boss a kytarovým syntezátorem Roland.

Tagy Golden Gate
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY