Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kyiv Calling: klasika od Clash v podání ukrajinské kapely je mrazivě současná

Ukrajinská punková kapela Beton vydala se svolením skupiny Clash úpravu jejího hitu London Calling z roku 1979. Cover verze s pozměněným názvem i textem protestuje proti ruské invazi na Ukrajinu a je zároveň myšlena jako výzva k akci pro lidi ve válkou decimované zemi i ve zbytku světa. Trojice muzikantů nahrála skladbu v prostorách lvovského studia v polovině března, přesně ve dnech, kdy na Lvov začaly poprvé dopadat ruské rakety. O mix tracku se postaral Danny Saber, jenž dřív spolupracoval s frontmanem Clash Joem Strummerem.

Zpěvák a kytarista ukrajinského Betonu, jenž kromě působení v kapele pracuje jako lékař na ortopedii, zmínil, že The Clash byli pro Beton jednou z hlavních inspirací při vzniku jejich skupiny. „V hudbě Clash není žádný snobismus nebo okázalost, měli co říct a vyjadřovali své názory proti lidské zlobě. London Calling tohle všechno ztělesňuje a my jsme velmi rádi, že můžeme tuto kultovní klasiku převzít a přetvořit ji v naši vlastní hymnu s novým významem a životem.“

Výtěžek z videoklipu skladby Kyiv Calling, který se už stačil stát virálním, poputuje na konto komunikačního oddělení Hnutí odporu za svobodnou Ukrajinu.

Tagy Beton – Kyiv Calling The Clash

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY