Přejít k hlavnímu obsahu
Krang připravili skvělé skate punkové album, které dokáže pobavit. | Foto: archiv kapely
Krang připravili skvělé skate punkové album, které dokáže pobavit. | Foto: archiv kapely
Petr Adamík -

Krang znovu předvádí, jak se dělá punk rock pěkně po americku

Valmezští Krang se vylíhli v roce 2015, aby pozvedli tuzemskou scénu melodického punk rocku. To se jim s dosavadními třemi alby podařilo a postupně se tak usadili na pomyslném pop punkovém trůnu. Svým aktuálním albem Listens To Krang Once tuto pozici jen stvrzují.

Krang do svých svižných, melodiemi nabitých skladeb od začátku přimíchávají jistou estetiku 90. let. V jejich textech, videoklipech či grafice tak můžeme nalézt mimo jiné spousty odkazů na televizní seriály, béčkové akční filmy a jejich hrdiny, arkádové hry, skateboarding, kreslené postavičky a další výrazné prvky americké kultury zmíněné doby. Nejinak tomu je i na novém albu.

Singl Cowabunga, jak už název napovídá, se zabývá legendárními želvími mutanty. Píseň doprovázená skvělým videoklipem jede v superrychlém tempu a jak je u Krang zvykem, vše stihnou do dvou minut. Nicméně pod tuto hranici se na novince dostanou jen ve třech případech, což je oproti minulým deskám menší změna, a tak se Listens To Krang Once stává s 26 minutami jejich nejdelším albem.

Písní ve vysoké rychlosti je ale pořád dost, ať už je to DeLorean s precizními kytarami nebo obdobná Cocktail Of Freedom. Millenial Song je příjemná pohodovka, ale skončí dřív, než dojde k něčemu zajímavějšímu a překvapivému. Ihned si to ale posluchač vynahradí v následujícím, umírněnějším songu Menticide. Změny rytmů, mezihry, chytlavý, dobře vystavěný refrén, jehož sílu ještě oživuje tamburína.

O tom, že to Krang v poklidnějším režimu sluší, svědčí i závěrečná Last Breathe. Skladba, která na albu ale nejvíce vykukuje, je zcela jistě úvodní Brand New Leader. Šestiosminový rytmus v minulosti Krang snad ještě nepoužili, a je tak osvěžujícím prvkem této rozhodně nejsilnější písničky, která celému albu vévodí.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Krang připravili skvělé skate punkové album, které dokáže pobavit, nechybí mu solidní muzikantské výkony, je bohaté na nápadité harmonie ve zpěvech, je proměnlivé, kvalitní po skladatelské a hlavně pak i po producentské stránce. Tu má na starosti dvojice Yotam Ben Horin (Useless ID) & Damian Kučera (Skywalker), druhý zmiňovaný se pak ujal i mixu a masteringu.

Krang - Listens To Krang Once

Krang – Listens To Krang Once

SBÄM, 00:26:00

skate/pop punk

70 %

Tagy Krang Recenze alb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY