Přejít k hlavnímu obsahu
Spytihněv Hejtovský - Út, 07.06.2016 - 12:00

Krajčo na hrad!

Michal Horáček si začal nárokovat místo na Pražském hradě. Má na to vůbec? Karel Gott by ho rozsekal v souboji o trůn naprosto jednoznačně! Problém je, že božský Kája zatím s kandidaturou váhá, a navíc slogan Volím Karla se v minulosti moc neujal. Je ze hry venku. Pak je tu Ríša Krajčo, který se velmi pravděpodobně stane oficiálním kandidátem Agrofertu na prezidenta. Ano! Má celkem slušné šance, právě mu vyšla kniha. A vypadá jako rozený vůdce. Na toho bych si, být Horáčkem, vsadil.

Málokdo ví, že Tomáš Klus si pauzu v hudební kariéře potají vyplňuje přípravami ezoterického Novoročního projevu a tajně doufá ve zvolení. Ruku na srdce, to už by byl lepší Guru Jára! Pak je tu vlastně ještě Majkláč – guru a spasitel české klubové scény. Ten si prý za svá sezení nechává zaplatit. Na tom určitě není nic špatného, ale myšlenka předvolebních setkání s lidmi za prachy, se v našich podmínkách určitě neujme.

Trochu se poslední dobou zapomíná na Pepu Vojtka z Kabátů, který by se mohl ocitnout v čele volebního pelotonu velmi snadno, tedy pokud by byl schopen si vyplnit přihlášku. Honza Haubert je celkem fajn týpek, ale představte si, jak rozjede předvolební kampaň se songem Visáčů Prezident je buzna… dostane max 4 % (což je celkem dost přesný odhad).


Taky můžeme škrtnout všechny ty altenativce, jazzmany a zoufalce ve vážné hudbě – to opravdu nikoho v naší kotlině natankuje! Kandidovat hodlá Laco Deczi, který na svém facebookovém profilu uvedl, že by na hradě udělal bordel a jazzclub. Konečně někdo s jasným programem! Hurááá. Bohužel, to první už tam je. A jazz fakt nikoho nezajímá, to snad už nemusím opakovat. Laco, má prostě smůlu. Zásadní roli v boji o moc mohou také sehrát zkušení televizní matadoři ze Šlágr TV, protože naprosto suverénně ovládají početnou cílovou skupinu „60-smrt“. Otázka je, zda se voleb jejich příznivci dožijí. Pokud ano, je pravděpodobné, že budou stejně volit komunisty.

Ty, kdo baží po monarchii, by možná přesvědčil Ráďa z Hentai Corporation a jeho legendární Mocnář, ale kampaň s penisem na billboardech by velmi rychle zakázala rada pro reklamu (kterou řídí Krajčo s Babišem). Rozhodně největší šanci ukrást současnému prezidentovi hlasy, má díky vtíravému příjmení basák Jirka Zemánek z Wohnoutů. Co se týče chlastu, by mu mohl zdatně sekundovat, ale jasným favoritem soutěže v chlastání zůstává současná hlava státu. To je třeba si uvědomit. Řezník nebo Záviš by mohli prezidentovi konkurovat v prasárnách, ale podle mě by to tady celý tak akorát doj*bali.


Kocáb a jeho výzva – zajímá to někoho? Ne. Ani v Kroměříži ne! Pak je tu ještě kapela Slza, ale holčičky ve věkovém rozmezí 13-16 let nemají volební právo, takže jejich šance je také mizivá.

Jasně, jsou tu také ženy, alespoň je do programu dává každá politická strana, tak jim dejme šanci i my. Lucka Bílá by zemi řídila pomocí křišťálové koule a záhadných lektvarů, na což jí všichni prdíme. Jediný lektvar, který našinec uznává, se dělá z chmelu. A Ewa Farna, ta má rozhodně lepší šance, ale v Polsku, a tam jsou volby až za dlouho. Aneta, to zní trochu jako Angela – to teď rozhodně neprojde. Mohla by to zkusit i Marta Kubišová, pokud si ji ještě někdo pamatuje, s legendárním sloganem Chcete mě? Ne, nechceme. Lenku Dusilovou teď bohužel nenávidí 60 % národa a Barbora Poláková je kráva. Co dál?

Všichni s napětím čekáme, až do hry vstoupí zákulisní magnát Petr Janda, ten to tady stejně už léta řídí. A co na to Jan Nedvěd?

Detail
Tagy humor
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY