Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 02.02.2023 - 10:00

Kompaktní digitální křídlo Roland GP-3

Pro pianisty, kteří touží mít vlastní koncertní křídlo, ale vzhledem k jeho rozměrům nemají doma pro umístění tohoto typu nástroje dostatek prostoru, připravil Roland alternativu v podobě kompaktního digitálního grand piana GP-3, jehož profil byl zúžen na pouhých cca 70 cm. Daný model přináší díky vyspělé firemní technologii organický přirozený zvuk, integrována je kvalitní klaviatura s kladívkovou mechanikou a nechybí řada moderních funkcí včetně integraci se softwarem Roland Piano App.

Zmíněná klaviatura s 88 klávesami z materiálu Ivory Feel a escapementem je vybavena senzory dynamického zrychlení a realistický zážitek ze hry podporují také pečlivě kalibrované pedály sustain, soft a sostenuto. Detailní poslech zajistí integrovaný stereofonní zesilovač o výkonu 2 x 11 W napojený na dvojici reproduktorů s průměrem 12 cm, nechybí efekty Ambience a Brilliance, nastavení citlivosti odezvy v pěti krocích a ladění v rozsahu 415.3 až 466.2 Hz (rozlišení 0.1 Hz).

V bance nástroje s 256hlasou polyfonií je uloženo 15 špičkově zpracovaných zvuků a celkem 394 songů rozdělených do pěti kategorií, vestavěný rekorder podporuje formáty WAV a MP3, využít lze MIDI, bezdrátové Bluetooth 4.2 s profily A2DP / GATT, metronom s nastavitelnými parametry tempa, beatu a hlasitosti, transpozici nebo herní režimy Dual a TwinPiano.

Pro MIDI/audio je připraven port USB-B, druhý port USB-A slouží k připojení flash paměti a instalovány jsou dva minijackové stereofonní konektory pro sluchátka s funkcí Speaker Auto Mute. V případě delšího nevyužití nástroje je automaticky aktivován režim Auto Off.

Aplikace Roland Piano App pro systémy Android / iOS rozšiřuje možnosti využití GP-3 o ovládání pomocí telefonu či tabletu. Vybírejte zvuky, ovládejte metronom a prostřednictvím nahrávací jednotky vyhodnocujte svou hru. Procházejte knihovnu skladeb, digitální partitury, nebo získejte motivaci díky různým lekcím, programu One Week Master atd.

Digitální křídlo Roland GP-3 s elegantním nadčasovým designem napájí přiložený AC adapter, a je dodáváno v černém lesklém laku za cenu pohybující se okolo 100000 Kč. Rozměry: šířka 1394 mm, hloubka 698 mm, výška (zavřené křídlo + notový stojan) 1010 mm / (otevřené křídlo) 1214 mm; hmotnost: 57.3 kg.

Tagy Roland Roland GP-3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY